Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri’de Fen Lisesinin Açılışını Yaptı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulun açılış töreninde yaptığı konuşmada, hayırsever iş adamı Ulubaş´a Kayseri´ye kazandırdığı dördüncü okul için teşekkür etti. Erdoğan, "İnşallah beşincisini de fazla geciktirmez, onun da açılışında beraber oluruz." ifadesini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i yanına çağıran Erdoğan, "Başkan, yer senden, bina Osman Bey´den." diyerek, yeni okul yeri için talimat verdi. Bunun üzerine Çelik, bina yerinin hazır olduğunu, okul yapımına destek vereceklerini söyledi. Okulun, tüm öğrencilere ve millî eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, şunları kaydetti: "Buranın bir ilim, feyz, bereket merkezi olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Hocalarımızdan da böyle değerli bir öğrenci kitlesini inşallah en ideal şekilde yetiştirmeleri ricasında bulunuyorum. İlim, irfan sahibi bir nesil kendilerinden istiyoruz. Ben inanıyorum ki hocalarımız da bu hassasiyet içinde yavrularımızı yetiştirecekler. Okul müdürümüz bu hassasiyeti gösterecek. İnşallah gerek öğretmenler gerek hocalarımız noktasında buradan müjdeleri duymamız lazım."

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış kurdelasını, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte kesti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler okulun açılış kurdelesini kestikten sonra okulda incelemelerde bulundu.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol