Çocukların daha iyi bir gelecek elde etmelerine yardımcı olmak için ebeveynler ellerinden gelenin en iyisini yapar...

Kamboçya'da 5 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi NY Keng, babası tarafından örülmüş mavi rafya telli çantası ile okula giderken.
Eğitim almak, çocuğun geleceğini belirlemede çok önemli bir rol oynayan bir çocuğun hayatının en önemli dönüm noktalarından biridir. Bununla birlikte, Birleşmiş Milletler'e göre, yaklaşık 60 milyon ilkokul çağındaki çocuk okulda değildir. En yaygın sebeplerden biri yoksulluk. Dünyanın her yerinde, okula gitmek yerine ailelerini desteklemek, su toplamak veya kardeşlerine bakmak için çalışmak zorunda olan birçok çocuk var.

Son zamanlarda Kamboçya'dan bir öğretmen oğlu için bir baba tarafından yapılan sırt çantasının fotoğraflarını paylaştı

Okul gereçleri gibi çoğumuz için gereken temel şeyler bile, bir çocuğun satın almaya gücü yetmezse, bir eğitim almasını engelleyebilir.


Çocukların daha iyi bir gelecek elde etmelerine yardımcı olmak için ebeveynler çocuklarının eğitim arayışlarını desteklemekte ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Son zamanlarda, örnek bir ebeveyn, çabaları için viral oldu.


Kamboçya'dan beş yaşındaki NY Keng yeni bir okula gitmeye başladığında, hocası Sophous Suon yardım edemedi ancak orijinal sırt çantasını fark etti.

O anlattı Fore Panda basit okul çantası onun alanda 30000 Riels ($ 7) maliyet ve bunları göze mücadele eden ebeveynler olduğunu. Ancak, NY Keng'in çiftçi olarak çalışan babası okul çantasında para biriktirmeye karar verdi ve daha yaratıcı bir seçeneğe başvurdu.


Rafya ipinin son parçalarını kullanarak güzel bir mavi sırt çantası ördü. Suon okul çantasının fotoğraflarını yayınladıktan sonra, hızla viral oldu. İnsanlar babanın bağlılığı ve yaratıcılığından etkilendiler. Öğretmen, “İnsanlar içten içe yürüyor, dokunaklı, havalı ve yaratıcı bir baba olduğunu söylediler” dedi.


İyi kalpli insanlar bile aileye yardım önerdiler. Suon, “Birkaç yabancı, ona çantaların gönderilmesi için temas istedi ve okul liderim, onlar için zaten iletişimini gönderdi” dedi.

Kaynak: 
https://www.boredpanda.com/dad-weaves-school-bag-son-raff…/…

Anahtar Kelimeler:
çocuk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol