Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek için Öğretmenlere Güvenmeyi Bırakın!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ama bir ebeveyn olarak konuşarak, öğretmenlerimizden kendimizi yapmamız gereken şeyleri yapmasını istiyoruz. Öğretmenler, öğrencilerin gelişimine yardımcı olmaktan memnun olurken, çocuklarımıza iyi vatandaş olmalarını öğretmek onların görevi değildir. Öğretmenler, çocuklarımıza iyi çocuklar olmalarını öğreten YARARLARI olmalıdır.

Öğretmenler çocuklarıma "lütfen" ve "teşekkür ederim" demeleri için öğretmek zorunda değil. Öğretmenler zaten benim çocuklarımın davranışlarını öğretmiş olan YARARLARI olmalıdır.

Öğretmenler çocuklarıma zorbalık olmamasını öğretmek zorunda değil. Kendi çocuğumun zorba olmamasını ve diğer çocukları almamayı öğretmek MY mesleğim. Öğretmenlerim çocuklarımı nazik ve saygılı olmaya iten YARARLANICILAR olmalıdır.

Öğretmenler çocuklara otoriteye nasıl saygı göstereceklerini öğretmek zorunda kalmamalıdır. Karımın FAYDALARI olmalılar ve bunu zaten yapıyorum. Bir öğretmen oğlumdan bir şeyler yapmasını istediğinde, ona "Evet, bayan" ya da en azından "Neden?" Diye saygılı bir şekilde sormayı öğretmiş olmalıydım.

Öğretmenler kızımı sosyal medyanın tehlikelerine öğretmek zorunda kalmamalıdır. Çocuğumu 12 yaşında bir akıllı telefon satın alan ve onunla birlikte gelen sorumluluğu anlamalarını bekleyen moronlar değildi. Öğretmenleri benim kız arkadaşım, Facebook, Instagram, Snapchat ve diğer sosyal medya sitelerinin kabadayılık ve gerizekalılık için üreme alanı olduğunu zaten öğretmiş olan BENİM YARARLARI olmalıdır.

Öğretmenler oğlumun uygun hijyenini öğretmek zorunda değiller. Düzenli olarak duş almayı, deodorant kullanmayı ve elbiselerini yıkamayı öğretmemin YARARLARI olmalıdır.

Öğretmenler çocuklarıma dünyanın tek insanı olmadıklarını öğretmek zorunda değil. Bu büyük büyük evrenin etraflarında dönmediği. Onların sözleri şeyleri ve eylemlerini önemli kılar. Bu nazik olmak onları, demek olmaktan öteye götürecek. Bu bazen hiçbir şey söylemeye gerek yok. Okul günlerinde cep telefonunuzu dolabınızda tutmanız fiziksel acı vermenize sebep olmayacaktır. Genetik piyangoyu kazandıklarını ve elektrikle, akan suyla, bilgisayarlarla, yemeklerle ve onları önemseyen ve başarılı olduklarını görmek isteyen öğretmenlerle bir okula gitmelerini sağladılar.

Johnnin neden okumayı ve yazmayı öğrenmediğini merak ettiğimizde, lütfen çocuklarımıza yukarıda bahsi geçen her şeyi öğretmek zorunda kalmanın öğretmenin okuma ve yazma öğretme becerisini ciddi olarak engellediğini hatırlamaya çalışın. Öğretmenlerimizin yukarıda bahsettiğim her şeyi öğretmesi beklenmemelidir. Karımın FAYDALARI olmalılar ve ben zaten çocuklarımıza bu şeyleri öğretiyorum. Ebeveynlerin, okul dersleri öğrenmeye hazır olan ve dersleri değil, çocukları okula göndermek için daha iyi bir iş yapmaları gerekiyor.

Ama bir ebeveyn olarak, ebeveyn görevlerimde sıklıkla başarısız olduğumu biliyorum. Ve başarısız olduğumda, çocuklarıma söylemesi için zaman ayıracak özel öğretmenler olduğunu bildiğim için rahatlıyorum ve teşekkür ederim, onları sosyal medya tuzaklarına yönlendirin, kişisel hijyen konusunda onlara tavsiyelerde bulun ve Onlara nasıl daha iyi insanlar olunur - çünkü iyi öğretmenler böyle yapar!

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol