Çocuğunuzun okul öncesi öğretmeni neden üniversite mezunu olmalıdır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okul öncesi öğretmeni ne kadar eğitime ihtiyaç duyar?

Columbia Bölgesi Mart ayında yaptığı açıklamada,   5 yaşına kadar çocuklarla çalışan çocuk bakım merkezlerindeki tüm öncü öğretmenler için bir ön lisans diploması gerektireceğini , reaksiyonun  oldukça olumsuz olduğunu belirtti . Gazeteci Matthew Yglesias, şartın “kötü muamele” göründüğünü tweet attı. Nebraska'dan Cumhuriyetçi Sen. Ben Sasse, “ deli gibi aptal ” olarak nitelendirdi .

Massachusetts Boston Üniversitesi'nde Erken Eğitim Liderliği ve İnovasyon Enstitüsü'nün kurucu direktörü olarak, DC gerekliliği hakkında “kötü tavsiye” veya “delice aptalca” bir şey olmadığını söyleyebilirim. Eğitim açısından bakıldığında çok anlamlı.

Beyin gelişimi bilimi,  olumlu erken eğitim deneyimleri ile daha sonraki yaşamdaki başarı arasında açık bir bağlantı olduğunu göstermektedir  . Okuma-yazma, matematik ve bilim temeli bebeklik döneminde hızla gelişir ve erken çocukluk döneminde devam eder. Yetkinlikleri  2015 yılında Tıp Enstitüsü özetlendiği gibi erken eğitimcilerin olmalıdır etkili bu gelişmeyi yönlendirecek  raporda , kapsamlıdır. “Çocukların bilişsel ve sosyo-gelişimsel gelişimi hakkında çok yönlü bir anlayış” ve geniş bir konu alanı içerik alanı bilgisini içerir.

Küçük çocuklar, fikirleri test eden ve sonuçları değerlendiren doğal bilimciler ve yenilikçilerdir. Öğrenme deneyimlerini yapılandırmak ve  çocukların yaratıcı problem çözme ve kavramsal düşüncenin gelişimine rehberlik eden sorular sormak için beceri, deneyim ve bilgi gerektirir  .

Buna rağmen,  şu anda  3 ila 5 yaş arası çocukları eğiten erken eğitimcilerin sadece yüzde 45'i erken eğitimde lisans derecesine sahiptir. Ek bir yüzde 17, bir önlisans derecesine sahiptir. Hiçbir devlet, erken eğitimcilerin bu derecelere sahip olmasını gerektirmez. Her ne kadar 10 merkeze dayalı lider öğretmenlerin bir mesleki programı tamamlamaları ya da Çocuk Gelişimi Önlisans Sertifikası'nı kazanmaları gerekiyorsa da, çoğu sadece lise diplomasına ihtiyaç duymaktadır. Önde gelen istisnalar federal olarak finanse edilen Baş Başlangıç ​​programları ve Askeri Çocuk Bakımı'dır ve her ikisi de önder öğretmenlerin lisans derecesine sahip olmasını gerektirmektedir.

Kanıt ihtiyacı

Bu düşük, tutarsız ve eşit olmayan şartların alanı ve hizmet ettiği aileleri tuttuğunu iddia ediyorum. Çoğunluk  5 yaşın altındaki ABD'de çocukların - 61 oranında, hassas olmak - çocuk bakımı ve okul öncesi ayarlarında bakım için. Birçoğu her hafta bakımda 40 ila 50 saat arası harcama yapar. Bu nedenle, bu çocukların lider öğretmenlerinin erken öğrenme bilimini incelemelerini ve bu kaliteli öğretim uygulamalarını kendi sınıflarına getirmelerini beklememekteyiz.

Eleştirmenler, kolej dereceleri olan öğretmenlerin küçük çocuklar için eğitimsel çıktıları geliştirdiğine dair kesin bir kanıt bulunmadığına işaret etmektedir. Bu noktada sahip olduğumuz tek şey, bir çocuğun daha sonraki performansında, öğretmenlerin kimlik bilgilerinin değil, ilköğretimin kendisinin etkisini inceleyen çalışmalardır. Yine de, bu türden hemen hemen her titiz çalışma, erken eğitim ve en başarılı erken çocukluk programlarında lisans derecesi ile öğretmenler arasında pozitif bir korelasyon göstermektedir. Yani, bu tür programlardaki öğrenciler okulda daha iyi olma eğilimindedir.

Çığır açan  Perry Okul Öncesi Projesi  , yoksulluk içinde yaşayan ve yüksek okul performansı için yüksek risk altında olan çocukların yüksek kaliteli bir okul öncesi eğitimine katılırlarsa akademik olarak daha iyi bir performans gösterip göstermeyeceğini ölçtüler. Çalışma, 40 yaşına kadar katılımcıların ilerlemesini izledi. O zamana kadar, okul öncesi programa katılanlar “daha ​​yüksek kazançlar elde ettiler, daha az suç işlediler; Bir okulda eğitim almayan yetişkinlerden daha yüksek bir meslek sahibi olma olasılıkları daha yüksekti ve okuldan mezun olma olasılıkları daha yüksek idi. ”Ancak bu çalışma, ilköğretimde öğretmenlerin performanslarını ölçmek için Birincisi, Perry araştırmacıları, çalıştıkları sınıfların hepsinin lisans diplomasına sahip öğretmenler tarafından yönetildiğini belirtti. Ve  sonuçlandırdılar Öğretmenlerin “erken çocukluk eğitimi, sınıf uygulamalarıyla en alakalı olduğunu” söyledi.

Daha yakın zamanlarda,   okul öncesi okulun Tulsa, 4 yaşındaki çocuklara olan etkilerinin incelenmesi , lider öğretmenlerin erken eğitimde bir dereceye sahip olmalarını gerektiren Head Start programlarının, biliş ve lisanlarda istatistiksel olarak anlamlı iyileşmelerle sonuçlandığını ortaya koymuştur. ve motor becerileri. Araştırma, öğretmenler arasında ilköğretimde bir derecenin önemini ölçmek için tasarlanmamışken, araştırmacılar “Oklahoma'nın evrensel K-öncesi programının temel bir hükmünün, tüm öğretmenlerin erken çocukluk eğitiminde bir kolej derecesine ve bir sertifikaya sahip olmaları gerektiğine dikkat çekti. ”

 Erken eğitimin etkisi ile ilgili yedi ana çalışmanın bir  analizi, ilköğretimde bir derecenin eğitim kalitesinde bir fark yaratıp yaratmadığını tespit etmeye çalışmıştır. Bununla birlikte, bu analiz o kadar sonuç veremedi. Gerçek şu ki, bu çalışmalardan sonuç çıkarmak için çok fazla karıştırıcı faktör var. Örneğin, hiçbiri, öğretmenlerin çalışma koşulları gibi erken eğitim ortamlarını etkileyen önemli değişkenleri açıklamamıştır. Yeterli öğretim materyallerine ve olanaklarına erişimleri var mı? Profesyonel gelişim fırsatları ve güçlü liderliği var mı? Onlar adil tazminat mı? Ya da yoksulluk düzeyindeki ücretler için çalıştıkları için  , kendi ailelerini destekleme becerilerini önemli ölçüde vurguladılar mı?

Lisans derecesini ulaşmak

Yeni kitabımı araştırırken  , küçük çocukları eğiten öncü eğitmenlerin bilgilerini geliştirmeye ve daha etkili eğitmenler olmaya istekli olduklarını gördüm. K-12 eğitimcileri olarak eğitime yüksek bir değer katıyorlar. Sıklıkla K-12 öğretmenlerinin kazanmış olduğu tazminatla birlikte yüksek öğrenime daha fazla erişim istiyorlar. Başka bir deyişle, onlar bebek bakıcısı değiller ve böyle davranılmak istemiyorlar.

UMass Boston - erken çocukluk eğitimi verdiğim yer - daha önce işgücünde olan öğretmenler için tasarlanmış erken eğitim alanında lisans programı var. Bu programın başarısı kısmen hızlı büyümesi ile ölçülebilir. Bugün, 2009'da 275 öğrenciye fırlatıldığında sadece 15 öğrenciden büyüdü. Yüzlerce erken eğitimciyle çalışarak edindiğimiz deneyimimiz, ilköğretimde lisans diploması gereksiniminin nasıl ulaşılabilir bir hedef haline getirileceğine dair değerli dersler sunmaktadır.

İlk ders, başarılı olmak için nelere ihtiyaç duyduğunu bize söyleyince erken eğitimcileri dinlemeliyiz  . Bu, akşam ve çevrimiçi kurs gibi konuları ve doğumdan 5 yaşına kadar çocuklara öğretme konusunda derin uzmanlığa sahip fakülteyi içerir. İkinci olarak, beyin bilimleri eğitimi ve erken öğrenme, eğitimcilerin kendi öğretim uygulamalarına uygulayabilmeleri için verilmelidir. Bunu yapmanın bir yolu, eğiticilerin çalıştıkları ilk eğitim programında denetlenen öğretim pratiklerini tamamlamalarını sağlamaktır. Son olarak, eğitimcilerin okula para ödemek için daha fazla paraya ihtiyaçları vardır. Erken eğitimciler için medyan maaş  28.570 ABD dolarıdır.anaokulu öğretmenleri tarafından kazanılan ücretlerin sadece yüzde 55'i (51.640 dolar) ve ilkokul öğretmenlerinin yüzde 52'si (54.890 dolar). Bu gerçeğin bilinciyle, erken eğitimcilerin burs ve adil maaşlara ihtiyacı vardır, ya da birçoğu lisans derecesini maddi olarak ulaşamayacaktır.

Küçük çocukları eğitenlerin, K-12 eğitimcilerinin işlerini yaptıkları temelleri oluşturduklarını aklımızda tutmalıyız. Bu temel olmadan, birçok çocuk anaokuluna bile hazırlıksız okulda ortaya çıkıyor  . Kendi başına, erken eğitimde çalışan lider öğretmenlerin üniversite derecelerini gerektirmesi bu öğrenme açığını kapatmayacaktır. Ancak, her milletin anaokulundaki kaliteli öğretimi desteklemek ve güçlendirmek için her küçük çocuğa başarılı olmak için en iyi fırsatı vermesi önemli ve gerekli bir adımdır.

Kaynak: http://nieer.org/news/childs-preschool-teacher-college-degree

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol