Çocuğunuzun Öğretmenine En İyi Yol

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hediye kartları, kahve kupaları, tematik sepetleri, çikolata ve teşekkür kartları hepsi harika, ancak ebeveynlerin çocuklarının hepsini döven öğretmenlerine teşekkür etmesinin bir yolu var. Birkaç öğretmen, bu hediyeyi, hiçbir şeye mal etmese de, bir araya getirilmesi için sadece birkaç dakikanızı almasına rağmen, olumlu etkiler yaratıyor olsa da, ve şimdi de bitmiş olsa bile, okul yılının herhangi bir noktasında bunu yapabilirsiniz.

Bu harika, basit hediye nedir?

Öğretmenin müdürüne bir e-posta.

Öğretmenler Değerlendirildi
Birçok ebeveyn, öğretmenlerin şu anda yıllık olarak değerlendirildiğinin farkında olmayabilir. Bu en azından uygulamada nispeten yeni bir şey. Her zaman öğretmen değerlendirme sistemleri olmasına rağmen, eskiler çoğunlukla formalitelerdi. Okul müdürü geleceğini biliyordu, öğretmen öğretecekti, müdür genelde dişsiz olan hızlı bir formu dolduracaktı ve hepsi de onların neşeli yollarına devam edeceklerdi.

Daha sonra, çoğunlukla kötü nedenlerden dolayı , politikacılar öğretmenlerin toplumun başarısızlıklarının ana sebebi olduğuna karar verdiler. Kötü olanları ayıklamaya karar verdiler. Bunu yapmak için, dud'ları tanımlamak için bir çeşit sisteme ihtiyaçları vardı. Test puanlarını kullanmak istediler çünkü test puanları sayıları ve sayıları insanlar gibi üretir. Objektif görünüyorlar. Fakat o zamanki güçler, temel gözlemlerin de dahil olmak üzere, sistemin bir parçası olması gerektiğine ikna oldular.

Peki tüm bunlar müdüre bir e-posta yazmakla ne yapmak zorunda?

Prensipler İnsan
Yukarıda tarif edilen sistem objektif olmaktır, ancak değildir. İnsanlar dahil. İnsanların objektif olarak başkalarını nesnel olarak değerlendiren değerleri ve önyargıları ve hisleri ve diğer her tür şeyleri vardır. Aynı dersi izleyen iki müdür, bu dersi farklı şekilde değerlendirecektir. İki müdür, binalarındaki öğretmenlerin değerini farklı şekilde ölçecektir.

Pratikte, sistem aslında böyle çalışır:

- Çeşitli sebeplerden dolayı - bazı iyi, bazı kötü - müdürler bazı öğretmenler gibi diğerlerinden daha fazla. 
- Müdürler, öğretmenleri gözlemlediklerinde önyargılarını yanlarında getirirler. 
- Hayırseverlik görüşü: Müdürler kendilerini adil olduklarını söylese de, belirli öğretmenler için tercihleri ​​notlarında gösterilir. 
- Daha az hayırsever görüş: Müdürler hangi öğretmenlerin daha düşük puanlar alacağını önceden kararlaştırırlar ve daha sonra ne gözlemledikleri önemli değil, öğretmenleri buna göre değerlendirirler. Başka bir deyişle, kendilerine şöyle diyorlar: “Eğer bölge bu yıl insanları bırakacaksa, etrafta olmamayı tercih ettiğim öğretmenleri bıraktıklarından emin olmalıyım. Bunu yapmanın bir yolu onları gözlemlere zayıf bir şekilde değerlendirmektir. ”

İnsanlar Etkili Olabilir
Bizi rahatsız eden ve memnun olduğumuz zaman sessiz kaldığımız şeylerden şikayet etmek insan doğasıdır. Bu, müdürlerin binalarındaki öğretmenler hakkında herhangi bir şey duyması halinde, muhtemelen olumsuz olabilir demektir. Geri bildirim müdürlerinin öğretmenler hakkında aldıkları fikirleri onaylar veya onlara meydan okur.

Neyse ki, olumlu geribildirim aynı şekilde çalışır. Çoğu müdür, olanların çoğundan habersizdir. Her zaman her yerde olamazlar. Bir öğretmenin anne-babalarla nasıl iletişim kurduğu veya bir öğretmenin Timmy'yi daha çok evde okumayı nasıl teşvik ettiği ya da bir öğretmenin öğrenme tarzını nasıl yaptığıyla ilgili hiçbir şey bilmiyor olabilirler. Bir müdür, bir öğretmenin öğrencileriyle olan uyumunu fark etmeyebilir. Ancak, ebeveynlerinin çocuklarının öğretmenleriyle olan ilişkilerini öven üç e-posta alması durumunda başlayacak.

Hepimiz başkalarının görüşlerinden etkileniriz. Hit şarkıları, çok satanlar ve gişe rekortmeni yapan şey budur. Diğerleri yakınken bir restoranın neden büyüyeceği budur. Bu yüzden Monty Python, Wes Anderson filmleri veya Meryl Streep için umrumda değil insanlara itiraf etmiyorum. Bir çok insandan ne kadar güzel bir şey olduğunu duyduğunuzda, siz garip olanı düşünmeye başlarsınız. Bu görüşleri kendine sakladın. Onları sorgula. Yanlış olduğuna dair kanıt aramışsın.

Bu nedenle, çocuklarının öğretmenlerinden memnun olan ebeveynler müdüre e-posta göndermelidir. Bir müdür, öğretmenleri hakkında iyi şeyler duyarsa, onlara inanmaya ya da en azından kendi fikirlerini sorgulamaya başlaması daha olasıdır.

Sadece öğretmene söyleme
Çoğu zaman, bir ebeveynden bana teşekkür eden bir kart alırım. Çoğu zaman, kart şöyle bir şey söyleyecektir, “Ivy sınıfınızda gerçekten olmaktan keyif aldı. Erkek öğretmene sahip olmaktan çok gergindi ama üçüncü sınıf bir yıl geçirdi. ”

Bu kartları almayı seviyorum.

Ama aynı zamanda ebeveynlerin benim için neyi takdir ettiğini duymak için müdürümü de çok seviyorum.

Öğretmenler hakkında iyi şeyler duyan müdürler, bu öğretmenleri kötü değerlendirmek veya bölgelerindeki farklı bir pozisyona taşımayı daha az düşünecektir. Okul yöneticilerine e-posta yazma konusunda istekli olduklarını kanıtlayan ebeveynler, çoğu müdürün yapmaya isteksiz olduğu bir şeydir.

Bu nedenle, çocuğunuzun öğretmeninin bu yıl iyi bir iş çıkardığını düşünüyorsanız, müdüre e-posta yazınız. Hızlı, kolay, ücretsiz ve öğretmene bir mağazadan alabileceğiniz her şeyden daha fazla yardımcı olacak.

Kaynak: http://teacherhabits.com/best-way-thank-childs-teacher/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol