Çocuğunuzun Eğitimine Hayatı Boyunca Yardım Etmek

Çocuğunuzun olabildiğince başarılı olduğunu görmek istiyorsanız, odaklanmaya başlamak için iyi bir yer, akademik kariyerleridir. Eğitim , herhangi bir çocuğun gelişiminin en önemli yönlerinden biridir ve ebeveyn de onu teşvik ederse, o zaman daha değerli olması muhtemeldir. Pek çok insan, şeylerin eğitimsel yönüyle ilgilenmek için onu okullara bırakıyor ve kişi bunu yapmayı makul bir şekilde beklemenizi umuyor. Ancak, çocuğunuza mümkün olan en iyi başlangıcı vermek istiyorsanız, onların yeteneklerini evde de teşvik etmeye yardımcı olabileceği gerçeği devam etmektedir. Sadece bunu nasıl yapacağınızı görelim.

Konuları Önceliklendir
Gitmeden önce, önce çocuğunuz için başkaları açısından önemli olan belirli konular olup olmadığına karar vermek isteyebilirsiniz. Bu çocuktan çocuğa değişebilir, ancak çoğu ebeveynin ve eğitim uzmanının küçük bir çocuğun gelişimi için özellikle ilgili olduğu konusunda hemfikir olduğu bazı konular vardır. Önceliklendirmek istediklerinizle başlamak için iyi bir yer, temel okuryazarlık, rakam ve diğer temel konulardır. Hem siz hem de çocuğunuzun İngilizce öğrenmenin ve matematiğin önemini bilmesi ve bu alanları her şeyden önce teşvik etmeniz hayati önem taşır . Bunlar genellikle güçlü bir akademik anlayışın temelidir, bu yüzden onlara güçlü bir şekilde odaklanmak için iyi yaparsınız.

Bir Denge Bul
Her ne kadar eğitim çok önemli olsa da ve onu evde teşvik etmek çok daha fazlasını yapmanın harika bir yolu olabilir, yakında iş ve oyun arasında bir denge bulmanın eşit derecede önemli olduğunu göreceksiniz. Çocuğunuzun tüm zamanını öğrenmesini bekleyemezsiniz. Eğitimin etkili olmasını istiyorsanız, hem öğrenmeye hem de oynamaya ya da dinlenmeye eşit miktarda zaman verebilmek için bir denge bulmanız gerekir. Aslına bakarsanız, bu refrakter dönemlerinde olduğu gibi bilgilerin çoğunun gerçekten absorbe edildiğinden, çocuğunuzun eğitimlerinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan uygun bir şekilde dinlenebiliyor. Bu nedenle, çocuğunuza bu alanlarda bol miktarda denge sağlamak, genel olarak daha güçlü bir eğitim sağlar.

Oldukça Ödül
Arada bir ödül vermenin yanlış bir tarafı yoktur - aslında, bu iyi bir şekilde teşvik edilebilir. Ama yapmak istemediğiniz bir şey, onları ideal bir eğitimden daha azına yol açabileceğinden aşırı ödüllendirmektir. Bir ödül sistemine sahip olmak, taştan yapılmış, başvurabileceğiniz bir şey olması iyi bir fikirdir. Çocuğunuzun kendisi hakkında bilgi sahibi olması gerekmez, ancak takip ettiğiniz sürece, istenen etkiye sahip olduğunu bulmalısınız. Doğru düzeyde ödüllendirme ile, çocuğunuzun becerilerini, özellikle de geliştirmeye en çok hevesli olanlarını geliştirmeye daha fazla hevesle yardım ettiğinizi fark edeceksiniz. Bu, tüm alıştırmanın oldukça önemli bir parçası.

Kaynak: https://ilslearningcorner.com/2017-05-helping-childs-education-along/

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14