Çocuğunuzdan her ne istiyorsanız, önce kendinize bakınız.

Çocuğunuzdan her ne istiyorsanız, önce kendinize bakınız. Çünkü aile aynasıdır çocuklarının. Çocuklar yaşamayı ailelerinden, mutluluğu anne babalarının yüzünden, sevgiyi ailelerinin kalbinden öğrenirler. Anne babalar, çocuğunuzun olmasını istediği kişi önce siz olun, yapmasını istediği şeyi önce siz yapın.

Çocukların teknoloji bağımlısı olmalarında, anne babalarının teknoloji bağımlısı olmaları önemli bir etken olabilir mi?

Aile içi iletişim, anne baba tutumları, çocukların bağımlılık ve zorbalık gibi kötü alışkanlıklara başlamada, sürdürmede ve sonlandırmada etkili olabilmektedir.

Anne babalar, çocuklar sizlerin teknoloji kullanımı konusunda koyduğunuz kuralları değil, sizlerin teknoloji kullanım davranış, tutum ve alışkanlıklarınızı dikkate alıyorlar. Bu nedenle, çocuklarınıza bilinçli ve teknoloji kullanım kültürünü anlatmayın, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanım kültürünü evinizde yaşayın ve yaşatın.

Eğer bir çocuk, dijital kültürün benimsendiği bir aile içinde yaşıyorsa, dijital yaşamın kendinden beklediği gelişim, deneyim ve becerileri bir ömür nasıl kazanabileceğini; sanal dünya kadar gerçek dünyanın da yaşamaya değer bir yer olduğunu öğrenir (Yıldırım, 2018).

Beğendiyseniz ve yararlı bulduysanız kanalımıza abone olarak destek olabilirsiniz.

Video için SAMSUNG'a teşekkür ederiz.
Video Erişim Adresi:
https://www.youtube.com/watch?v=5KW0F03xwQA

Kaynak
Yıldırım, Y. (2018). 21. Yüzyıl Anne Babalarının Başucu Kitabı: Dijital Kültürde Çocuk Yetiştirmek. Eskişehir: Nisan Kitabevi. ISBN: 978-605-9393-41-6.

Kitap Temini:
Kitapyurdu: https://bit.ly/2Z9YG4k
D&R: https://bit.ly/2He2JCA
Kitapseç: https://bit.ly/2Mqvz6L
Nisan Kitabevi: https://bit.ly/2P4bq8Q
Pelikan Kitabevi:https://bit.ly/31UpoeL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13