CHP Milli Eğitim Komisyonu üyesi Yıldırım Kaya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a mektup

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

CHP Milli Eğitim Komisyonu üyesi ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a, ‘bir öğretmen' olarak mektup yazdı.

Yıldırım'ın ‘Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'a Açık Mektup' başlığıyla yazdığı mektup şöyle:Öncelikle yeni görevinizde başarılar dilerim. Milli Eğitim Bakanı olmanız, eğitimle ilgilenen her kesimi umutlandırdı. Tebeşir tozu yutmuş bir öğretmenin, Milli Eğitim Bakanı olması, beklentileri attırdı. Ben de bir öğretmen olarak, umutları gerçeğe dönüştürmenizi, Türkiye'nin geleceği için elinizi taşın altına koymanızı bekliyorum. Zor da olsa, söylediklerinizi yapacak kararlılığı göstermenizi istiyorum.

Göreve gelir gelmez öğretmenlere açık mektup yazmanız, “verdiğiniz emeğin, çektiğiniz sıkıntıların farkındayız” demeniz, sorunlarını yakından takip edip, çözüme kavuşturacağınızı söylemeniz, beni bu mektubu yazmaya teşvik etti.

Sayın Bakan, bu mektubu size bir öğretmen olarak yazıyorum.

Öğretmenlerimizin sorunlarını çok iyi bildiğinizin farkındayım.

Öğretmenlerimiz ağır ekonomik koşullarda yaşıyor.

Bu yükü hafifletin!


Sayın Bakan, duygu ve düşüncelerinizde samimi olduğunuza inanmak istiyoruz…
• Sözleşmeli öğretmenlerimizin maaşları çok düşük. Yeni atanan sözleşmeli öğretmenlerimizin görev yerlerine taşınması, kirası, eşyası için destek elinizi uzatın.
• Kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen ayrımına son verin.
• Eş ve çocuklarından ayrı kalan öğretmenleri birleştirin.
• Öğretmenlerin insanca yaşayabilecekleri, ek iş yapmak zorunda kalmayacakları bir maaş almalarını sağlayın.
• 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nde bir maaş eğitim öğretim ödeneği verin.
• 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tatil ilan edip, bir maaş ikramiye verin.
• KPSS'de başarılı olup mülakatta elenen öğretmenlerin atamalarını yapın.
• Ataması yapılmayan öğretmenlerin, 180 binini bir yıl içinde öğrencileriyle buluşturun.

Sayın Bakan; ben de öğretmen kökenli bir milletvekili olarak, ilk kanun teklifimi, öğretmenlerimize 3600 ek gösterge verilmesi için yaptım. Samimiyetinizi gösterin, 3600 ek göstergenin öğretmenlerimize verilmesi için destek olun.

Sorunlarımızın çözüleceğine ilişkin mektubunuzu bekler, saygılar sunarım.

Kestane kebap acele cevap…

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı