CEZAEVİ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ AÇILIYOR

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 9 Mart’ta imzalanan "Eğitim ve Öğretim İşbirliği Protokolü" çerçevesinde Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde yapımı ve tefrişi tamamlanan Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi açılacak.
Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlüler için önemli bir adım olan mesleki eğitim merkezlerinde tutuklu ve hükümlüler, zanaat edinme ve kalfalık belgesi alma imkanı bulacak.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve İyileştirme Daire Başkanlığı Hükümlü Eğitimi Şube Müdürü Ali Kılıç, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ı ziyaret ederek protokol kapsamında yapılacak iş ve işlemler konusunda istişarelerde bulundu.

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı Namık Kemal Varol, ceza infaz kurumlarında bir mesleki eğitim okulunun açılması anlamında çok önemli bir şeye imza atıldığını, Cumhuriyet tarihinde ilk defa cezaevinde bir mesleki eğitim okulu açılmasıyla cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlüler için önemli bir adım atıldığını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol