CAMİDE BABALIK EĞİTİMİ MEHMET HİLMİ EREN

Mehmet Hilmi Eren@mehmethilmieren, Psikolojik Danışman. Ev Okulu Derneği Başkanı, Bahçelievler RAM md., Türk PDR İstanbul Bşk. Yrd. ile ilgili aşağıda bağlantısını paylaşacağım bir haber okudum. Özetle:

“UZMAN psikolog Mehmet Hilmi Eren, İstanbul'da her hafta farklı bir camide cuma günleri, namaz öncesi cemaate ""babalık eğitimi" veriyor. Bu çalışma izni için müftülükten kendisine "ilahiyat fakültesi mezunu olman gerekir" denildiğini belirten, daha sonra ilahiyat fakültesini de bitiren Mehmet Hilmi Eren, 2,5 yılda yaklaşık 450 bin babaya ulaştığını söylüyor. Eren, "Madde bağımlılığı ya da zararlı alışkanlıklara kapılan çocuklara baktığımızda güçlü aile bağlarının ve ebeveyn ilişkilerinin olmadığını görüyoruz. Araştırmalar, hem cinsleri veya karşı cinsle ilişkilerinde sorun yaşayan çocukların babaları ile ilişkilerinde problemler olduğunu gösteriyor" diyor.”

Her Cuma milyonlarca Müslüman erkek Cuma namazı için camiye gittiğinde babalar için önemli bir eğitim olanağının oluştuğunun farkında olarak onlara konuşma olanakları arayan değerli meslektaşım, bu hizmeti camide verebilmek için İlahiyat eğitimi de almış. Bu tavır ve gayreti ayakta alkışlıyorum. Aşağıda gelecek aylarda hangi camilerde konuşacağının listesini veriyorum.

Çocukların terbiyesinde babaların aile hayatında önemli bir görevi var; çocuk eğitimi sadece annelere ait bir sorumluluk değildir. Tüm Türkiye düşünüldüğünde tek bir birey olarak Mehmet Hilmi Eren meslektaşımın yetemeyeceği aşikardır. Ama bu çok önemli bir adımdır ve bu adım akıllıca ve liyakat temelinde atılmış bir adımdır. Tekrar ediyorum, bu adım akıllıca ve liyakat temelinde atılmış bir adımdır. Tesadüfen atılmış bir adım değildir. Kendisiyle işbirliği içinde olan tüm müftüleri ve din görevlilerini tebrik ediyor ve onlara da teşekkür ediyorum.

Daha ayrıntılı okumak isteyenler için haber bağlantısını veriyorum:

https://www.arti49.com/uzman-psikologtan-her-cuma-namazi-on…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol