Büyük ve Küçük Sınıfların Yönetim Stratejileri

BÜYÜK STRATEJILER: SINIF YÖNETIMI TEMEL İLKELERI
1. Hipnozun ilk adımını izleyin.

Öğretmenler, hipnotizanlar gibi, öğrencilerden en çok zaten yaptığını yapmaları için bir şeyler yapmasını isteyerek, ardından yüzde 100 uygunluk bekledikten sonra ve başka bir yönerge yayınlayarak vb. Bir dizi talepte bulunabilirler. bana karşı "ve durmak yerine uyum için bekle," Konuşmayı kes, arkanı dön, sayfa 237'ye dön, bir kalem çıkar ve "Jeoloji Çerçevesi" ile kağıdına bak. "

2. Sonuçlarınızı olabildiğince az tutun.

Bir kural bozulduğunda, mümkün olan en küçük sonucu atayın ve işin yapılıp yapılmadığını görün. Büyük sonuçları çok hızlı kullanmayın.

3. Uygun müfredat bir sınıf yönetimi stratejisidir.

Bazıları için, backtalk odasından dışarı atılmak, akranlarının önünde aptal görünmekten daha düşük bir sosyal maliyete sahiptir. Uygun bir şekilde zor bir çalışma (genellikle farklılaşma anlamına gelir) vermek bu riski ortadan kaldırır.

4. Geçiş provaları.

Çoğu bozulma zil çalmalarından önce ve aktiviteler arasında gerçekleşir. "Sessiz 30", tüm öğrencilerin masalarını temizlemelerine ve yarım dakika içinde sessizce oturmaları için işaret ettiğim sinyal oldu. 30'un sonunda başarıyla tamamlanan bir sınıf ödülü. Çocuklarım, rutin tanıklık eden ziyaretçilerin çenelerini sürpriz bir şekilde düşüreceklerini severdi.

5. Problemleri tahmin edin ve yaratıcı olun.

Bir sene başında orta sınıf öğrencilerim Mel Gibson ve bin İskoç savaşçısı gibi sınıfa girdiler. Sorunu çözmek için, çocuklarımın, kapılarımın dışında, sol kollarıyla duvarın karşısına geçmesini ve onlarla önlerindeki kişi arasındaki boşluğa ayak uydurmasını istedim.

Sınıfa girmek için, her bir çocuk ya içerikle ilgili bir soruyu ya da "Aquaman'la savaşmak için ne tür bir silah kullanırdınız?" Gibi rastgele bir aptal soruyu cevaplamak zorunda kaldı. Aptal sorular çizgiyi eğlendirdi. Cevap verdikten sonra, ay ışığında sessizce oturmaya ve gemideki talimatları takip etmeye yönlendirildiler. Protokolün herhangi birini konuşan veya ihlal eden öğrenciler hattın arkasına gönderilmiştir.

6. Olumlu telefon görüşmeleri yapın ve mektup gönderin.

Her öğrencinin velisine olumlu bir not göndermekteydim ve bu notta buzdolabına yerleştirilmesini teşvik etmek için bir mıknatıs (yaklaşık 100 $ 'lık bir maliyet) vardı. Ayrıca ücretsiz sesli mesaj bıraktım. Bu şekilde, ebeveynler ve çocuklar beni müttefik olarak gördüler.

KÜÇÜK ŞEYLER: SINIF YÖNETIMINI DESTEKLEYEN HIZLI MÜDAHALELER
1. Öğrencilerin haklarını ödediğini gösterin.

Zorlu derslerin sonunda, günlük olarak iki çekiliş bileti verirdim - biri akademik çaba için ve iyi bir davranış için. Adlarını biletlere yazdıktan sonra, çocuklar bir kavanozda bıraktılar. Cuma günü, iki öğrenci ismini rastgele çektim - her ikisi de şeker çubukları aldı.

2. Asla bir sınıfı cezalandırmayın.

Tüm sınıfın yanlış davrandığını hissettiğinizde bile, her zaman yön gösteren bazı çocuklar vardır. Sınıfı bir grup olarak cezalandırmak sadece daha fazla direnişe neden olur.

3. İçeriğe bağlı beklenti oluşturun.

Sınıfın başında, "Bugün daha sonra, size söyleyeceğim." Deyin.

Kolera nasıl tedavi edilir (Temiz su her şeyi değiştirir.)
Çoğu süper dahinin ortak noktası var (acolytes'ten yakarlar.)
Yıldız Savaşlarındaki X-Wing savaşçılarının Newton fiziğini nasıl ihlal ettiği (Blasterler ve sonradan gelenler uzayda ses çıkarmazlar.)
Amaç, öğrencinin davranış bozukluğu yerine öğretmenin gündemiyle ilgilenmesini sağlamaktır.

4. Sesi değiştirin.

Bir grup saldırgan şikayetçiyi kesmek için, CD çalarımdaki Katrina ve Dalgalarımdan bahsetmiştim. İlk gıcırdama şikayeti ortaya çıktığında, avucumuzu kaldırdı ve " Güneş ışığında yürüdüm, woooah / Ve iyi hissetme! " Oynadı . Herkes güldü. Tekrar basmaya başlayana kadar başka bir çocuk suya başladı. Daha büyük kahkahalar. Bundan sonra şikayetler nadiren meydana geldi.

5. Takdir edilecek şeyleri bulun.

Çatışmaya aykırı olan dersi başlatmak yerine, kendinizi zevk almanız gereken şeylere bir göz atın: Serena'nın Detroit hip-hop'unun ya da Intelligentsia Coffee'nin termosunun dörtte üçü dolu olduğunu biliyor.

6. Heyecanınızı artırın.

Yüzde 20 daha fazla hevesli olmak için dezavantaj yok.

7. Sözlerinizi kullanın.

Öğrenciler bazen bariz olanları özlüyorlar. Deyin ki, "Bu ders bana öğrettiğim için sevindirin."

8. Sarılın.

Öğrencilerinizi duygusal ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlamadan asla önemli bir yetişkin sınırı yoktur. Ve hayatın paradokslarından biri, hayranlık duymaya asla takılmamış insanların çoğu zaman hayranlık almalarıdır.

9. Affedin.

Öğrenciler Katie Riley'nin dokuzuncu sınıf İngilizce sınıfından atıldığında, onlara her şeyin affedildiğini ve ertesi gün yeni bir başlangıç ​​olacağını söyler. Bir öğrenci bir suç işlediğinde, Bayan Riley'nin mahkeme galerisinde oturduğunu görür. Bilmesi gereken tek şey bu.

10. Öğrencilere seçimler verin.

"Bu ödevi sınıfta mı yoksa ev ödevi olarak mı yapmak istiyorsunuz?" "Bu proje grup veya bağımsız çalışma mı olmalı?" Seçim öğrencilerin satın alımını artırır.

11. Sınıf yönetimi hedeflerini kamuya açıklar.

Deyin ki, "Dün, iş saatinde gürültü sekizde" idi. Bugün 'beş' için ateş edelim. "

12. Rutinleri kurun.

Kaotik bir sınıfa sahipseniz, şeyleri tahmin edilebilir tutun. Ayrıca günün programını da gönderin.

13. İşler yanlış gittiğinde gerçekleri belirtin.

Öğrenciler kafası karışır ve kaybolursa, üzerine fırçalama. Ve bir öğrenciyi sınıftan gönderdikten sonra, "Bu beni üzüyor ve sinirlendiriyor, ama beyinlerimizin üçüncü matematik problemine odaklanmasına izin verin."

Yönetilmesi zor sınıflarla yolunuzu bulduğunuzda, lütfen sizin için neyin işe yaradığını ve nelerin olmadığı hakkında bilgi verin.

Kaynak: https://www.edutopia.org/blog/big-and-small-classroom-management-strategies-todd-finley

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol