Bunları Yapan Öğretmenler İl Dışına Çıkma İznini Alabilecekler

Salgın nedeniyle alınan tedbirlerden biride, şehirlere giriş çıkışın yasak olmasıydı. Dün Bakan Fafrettin Koca'nın başkanlığında toplanan bilim kurulunda çok önemli konular ile ilgili açıklamalar yapıldı ve Bayram sonrası norammelşemeye geçileceğinden bahsedildi. 

Hayat eve sığar adlı uygulama sayesinde alınan HES kodları ile birlikte, şehirler arası yolculuk yapmaya izin yolu açıldı.


Yaşanan bu süreçte eğitim öğretime EBA üzerinden uzaktan devam eden öğretmenler bu süreçten sonrada çalışmalarını EBA üzerinden yürütebileceği için, önümüzdeki dönemlerde yapılacak sınavlarda görevli olmayan öğretmenler şehir dışına çıkabilmelidir.

Dün açıklanan HES kodu ile şehir dışına çıkılabileceği uygulamasının hayata geçirileceği haberinden sonra HES kodu ile öğretmenlerin şehir dışına çıkışına izin verilmelidir.
Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve sağlık Bakanlığını ortak çalışması ile tıpkı 65 yaş üzerin kişilere verilebildiği gibi risk taraması ile öğretmenlerinde bu uygulamadan faydalanması sağlanmalıdır.


ÖTE YANDAN ÖĞRETMENLERE RESEN LGS GÖREVİ VERİLECEK. İŞTE DETAYLAR:
Milli Eğitim bakanlığı, öğretmenlere LGS'de resen sınav görevi verecek. Yeterli başvuruların olmamasından dolayı MEB bu yola başvuracak.

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS'de yeterli görev başvurusu olmaması halinde öğretmenlerin resen görevlendirilmesini istedi. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından 81 il müdürlüğüne gönderilen resmi yazıda, ihtiyaç duyulması halinde LGS sınav görevlisi için il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin resen görevlendirme yapabilmesinin MEBBİS üzerinden yapılabileceği ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13