Bugün Yapılan LGS'de Görüntüler Pes Dedirtti

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milyonlarca öğrenci iyi bir liseye yerleşmek için bugün okullarda ter döküyorlar. Sınava giren öğrenciler düzenli ve tedbirli şekilde sınıflarına girerken, öğrenci velileri ise dışarıda tüm kurallara ve tedbirlere aldırış etmeden bekleme yapıyor. 

Öğrencileri bilmeyim agelen görüntüler velilerin kesinlikle sınıfta kaldığını gösteriyor. Sosyal mesafenin unutulduğu iç içe gelen görüntüler tehlikeyi çağırıyor

"Nasıl olacak, nasıl yapılacak?" derken merkezi yerleştirme sınavlarının ilki olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) bugün gerçekleştiriliyor. Sınavın zorluğu bilinmez ama çoğu veli okul önlerindeki Covid-19 sınavını geçemedi. Sosyal mesafe hiçe sayılarak oluşturulan kalabalıklar virüsün bulaş riskini de arttırdı.
Uzmanların toplu etkinliklerin virüsün bulaşma riskini arttıran en önemli faktörlerden biri olduğunu açıklamasının ardından, lise ve üniversiteye giriş sınavlarının yapılmasının riskleri de tartışılıyordu.


Bu tartışmaların gölgesinde Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 600 bin öğrenci bugün sınava girdi. Bulaş riskinin azaltılması için 09.00-15.00 arasında getirilen kısıtlı sokağa çıkma yasağı ise okul önlerine yığılan kalabalıklarla anlamını yitirdi.Türkiye’nin dört bir yanından gelen karelerde veli ve çocukların sadece sınavın gerçekleştirileceği okul önlerinde değil, duraklarda da sosyal mesafeyi hiçe sayarak yoğun kalabalıklar oluşturduğu görüldü.


FOTO: İHA


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak