Bugün Okullarda İlk Dersin Konusu Belli Oldu

Milyonlarca öğrenci yarıyıl tatilinin bitmesinin ardından bugün ders zilinin çalmasıyla birlikte, eğitim öğretime kaldıkları yerden devam edecekler.

15 Günlük yaz tatili yapan öğrencilerin ilk dersleri tatil süresinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü ile ilgili olacak.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs için küresel düzeyde acil önlemler alınıyor. Şimdiye kadar dünya çapında birçok insana bulaşan ve öldürücü etkisi olan koronavirüs için Türkiye de önlemlerini artırdı. Bu çerçevede okullarda öğrenci ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme faaliyetleri hazırlandı.

KORUNMA YOLLARI NELER?

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla okul idarelerine koronavirüs ilgili bilgi notları gönderdi. Koronavirüs notlarında "Koronavirüs nedir?", "Nasıl ve nereden bulaşır?, "Virüsten korunma yolları nelerdir?" ve "Olası vaka tanımına uyan hastanın neler yapması gerekiyor" gibi sorulara cevap veriliyor. Notlar ışığında öğrencilere okul yöneticileri, öğretmenler vasıtasıyla hastalığın anlatılması bekleniyor.

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI


15 günlük arada Milli Eğitim Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerinde yetkililere koronavirüs konusunda bilgilendirme toplantıları da gerçekleştirildi. Okul ve kurum müdürlerine doktorlar tarafından korona ve benzeri salgın hastalıklardan korunma konulu seminerler verildi.

Yasemin Asan

Yeni Şafak
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol