Bugün Milyonlarca Öğrenci YKS İçin Ter Dökecek

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bu sene salgın nedneiyle 30 dakika daha süre ilave edilen YKS'nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) ter dökecek. 

Corona salgını nedeniyle tüm Türkiye'de sınav saatleri arasında  2günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sabah 10:15'de başlayacak olan TYT'de adaylara ayrılan süre 165 dakika olacak. 

Sınav salonuna maskeyle girilecek ama sınav esnasında maske takma zorunluluğu olmayacak. 

Sınav esnasında 2. dönem soruları sorulmayacak ve sadece 1. dönem işlnenen konulardan sorular olacak
YKS'nin ilk oturumu olan TYT, saat 10.15'te başlayacak ve adaylara 165 dakika süre verilecek. Adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. TYT'de Türkçe testinde 40, sosyal bilimler testinde tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5'er olmak üzere toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 sorunun yer aldığı fen bilimleri testinde de 20 soru yöneltilecek. T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için il/ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri açık bulundurulacak. YKS'nin ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) yarın saat 10.15'te başlayacak ve 180 dakika sürecek. 2020-YKS'de adaylar yüz yüze eğitim gördükleri konulardan sorumlu olacaklar, 12. sınıfın ikinci dönem konularından soru sorulmayacak. ÖSYM takvimine göre, YKS sonuçları 28 Temmuz 2020'de açıklanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol