Bugün Daha İyi Bir Öğretmen Olmanın 10 Yolu


Eğitim Felsefenizi Yeniden Ziyaret Edin
Çoğu insan üniversitedeyken eğitim felsefesini yazar. Bir zamanlar eğitim hakkında ne düşündüğünüzü, bugün nasıl hissettiğinizi olmayabilir. İfadenize bir kez daha bakın. O zamanlar yaptığınız şeylere hala inanıyor musunuz?Eğitim Kitapları ile İçgörü Kazanın
 Eğitimciler için en iyi kitaplardan bazıları, düşünce biçimimizi dönüştürecek konulara büyük bir içgörü kazandıran konulara dağılan kitaplardır. Bu konular medyada genellikle tartışmalı veya popülerdir. Burada, öğretmenlerin gençliğimizi nasıl eğitebilecekleri hakkında harika bilgiler, içgörü ve stratejiler sunan üç kitaba göz atacağız.


Bir Öğretmen Olarak Rolünüzü Yeniden Tanımlayın
Bir öğretmenin rolü, öğrencilerin matematik, İngilizce ve fen gibi kavramları sınıfta öğretim ve sunumlarla uygulamalarına yardımcı olmaktır. Rolleri ayrıca ders hazırlamak, ödevler hazırlamak, sınıfı yönetmek, ebeveynlerle buluşmak ve okul personeli ile yakın çalışmaktır. Öğretmen olmak sadece ders planları yapmaktan çok daha fazlasıdır; aynı zamanda vekil ebeveyn, disiplin, mentor, danışman, muhasebeci, rol modeli, planlamacı ve daha birçok rolünü de yerine getirir. Günümüz dünyasında, öğretmenin rolü çok yönlü bir meslektir. Teknolojiyle Güncel Tutun
 Bir öğretmen olarak, eğitimdeki yeniliklerden haberdar olmak için iş tanımının bir parçasıdır. Yapmasaydık, öğrencilerimizin ilgisini nasıl koruyacağız? Teknoloji çok hızlı bir şekilde büyüyor. Her gün daha iyi ve daha hızlı öğrenmemize yardımcı olacak yeni bir cihaz var gibi görünüyor. Burada, 2014 K-5 sınıfı için teknoloji trendlerine bir göz atacağız.


Teknolojiyi Sınıflara Uygulayabilme
Bu gün ve yaşta, eğitim için sahip olması gereken teknik araçlara yetişmek zor. Her hafta daha hızlı ve daha iyi öğrenmemize yardımcı olacak yeni bir cihaz gibi görünüyor. Sürekli değişen teknoloji ile, en son teknolojiyi sınıfınıza entegre etmenin en iyi yolunun ne olduğunu bilmek zorlu bir savaş gibi görünebilir. Burada, öğrencinin öğrenmesi için en iyi teknik araçların neler olduğuna bir göz atacağız.


Sınıf İçi Kişilerarası İlişkileri Kolaylaştırmak
Günümüz dünyasında, öğrenciler sosyalleşme fikri Facebook ve Twitter'daki arkadaşlarıyla çevrimiçi durumda. Sekiz ve dokuz yaş arasındaki çocuklar bu sosyal paylaşım sitelerini kullanıyor! İnsan etkileşimi, iletişim, saygı ve işbirliğini ön planda tutan bir sınıf topluluğu oluşturun.


Eğitimsel Jargon ile Döngü içine alın
Tıpkı her meslekte olduğu gibi, eğitimin belirli eğitim kurumlarına atıfta bulunurken kullandığı bir liste veya kelimelerden oluşur. Bu terimler, eğitim topluluğunda özgürce ve sıkça kullanılır. İster deneyimli bir öğretmen olun, isterse yeni başlayın, en son eğitim jargonuna ayak uydurmak çok önemlidir. Bu kelimeleri, anlamlarını ve bunları sınıfınıza nasıl uygulayacağınızı inceleyin. 


Kötü Davranış Disipline Karşı Kötü Davranışı Motive Etme
Öğretmenler olarak, kendimizi genellikle öğrencilerimizin işbirliği yapmadığı veya başkalarına saygısızlık yaptığı durumlarda buluruz. Bu davranışı ortadan kaldırmak için, bir sorun olmadan önce ele almak önemlidir. Bunu yapmanın harika bir yolu, uygun davranışı teşvik etmeye yardımcı olacak birkaç basit davranış yönetimi stratejisi kullanmaktır . 


Uygulamalı Faaliyetlerle Öğrenmeyi Geliştirin
 Araştırmalar, çocukların daha iyi öğrendiklerini ve öğrenmeleri için çeşitli yollar verildiğinde bilgileri daha hızlı tuttuklarını göstermiştir. Normal çalışma sayfaları ve ders kitapları rutininizi değiştirin ve öğrencilerin birkaç uygulamalı bilim etkinliği ile deneme yapmalarını sağlayın.


Tekrar Öğrenmeyi Eğlenceli Kılın
 Çocukken ve anaokulundayken ayakkabılarını bağlamayı öğrenmenin zamanı geldiğini hatırlıyor musun? Eh, zaman değişti ve bugün duyduğumuz her şey ortak temel standartlar ve politikacıların öğrencileri “üniversiteye hazır olmaları” için nasıl zorladıkları gibi görünüyor. Öğrenmeyi tekrar eğlenceli hale nasıl getirebiliriz? İşte size öğrencileri eğlendirmek ve öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için on yol.

Kaynak: https://www.thoughtco.com/be-a-better-elementary-school-teacher-2081956

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol