Bu Bölümü Okuyacak Öğrencilere Müjde! Öğrencilere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilecek

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından milyonlarca öğrenci puanları doğrultusunda, tercih yapacakları bölümleri araştırmaya başladı
YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencileri tercih işlemleri heyecanı sardı. Kendilerine en uygun olan bölüm araştırmasına başladılar. 
2020-2021 Eğitim öğretim yılında burs verecek kurum ve kuruluşlarda merak konusu olmaya devam ediyor. 
Bu bölümü tercik edecek öğrenciler resmen yaşadı: Bu bölüm öğrencilerine neredeyse asgari tutar karşılığında burs ücreti verilecek
Okumak istedikleri bölümü seçemeyen öğrenciler için Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) burs açıklaması yaptı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, tarafından yapılan açıklamada tekstil mühendisliğini seçen öğrencilere burs verileceği, eğitim sürecinde öğrencilere işletmelerde uzun dönemli staj imkanları sunulacağını ve başarılı öğrencilere iş garantisi verileceğini söyledi.

İlk 20 bine girene asgari ücret tutarında burs
Engin tarafından yapılan açıklamada, “Tekstil mühendisliği son yıllarda gençlerin tercih sıralamasının sonlarında yer almaya başladı. Oysa sektörümüzün nitelikli ve deneyimli mühendislere ihtiyacı var. Üstelik tekstil sektörü artık teknoloji ile iç içe durumda. Bu yoldan hareketle sektör olarak geçen yıl başlattığımız burs projesini bu yıl da devam ettiriyoruz. Üniversite sınavında ilk 20 bin arasına giren ve tekstil mühendisliğini tercih eden öğrencilere her ay asgari ücret oranında burs veriyoruz. 20-50 bin arasında olan adaylar net asgari ücretin yüzde 70’i, 50-80 bin arasındaki adaylar ise net asgari ücretin yüzde 50’si oranında karşılıksız burs imkanından yararlanacak” ifadeleri kullanıldı.


 


 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol