Bu 7 Sebepden Dolayı Öğrencileriniz Sizden Hoşlanmıyor

Öğrencilerin sizi dinlemesini, lütfen sizi ve sizin için davranmalarını sağlar.

Sonuçlarının önemli olmasına yardımcı olur .

Öte yandan, hoşlanmamak, sınıf yönetimini çok daha zorlaştırır.

Birçok öğretmenin yıldan yıla mücadele etmesinin nedeni, kendilerini sadece gün geçtiklerinde yalvarırken, tartışırken ve rüşvetle bulurken.

Bununla birlikte, onu geri döndürmenin sorunu, öğrencilerinizin neden böyle hissettiğini bilmek zor olabilir.

Bu ruh içerisinde, öğrencilerinizin senden hoşlanmamalarının yedi nedeni vardır.

1. Tutarsızsınız.

Tutarsız olduğunuzda, öğrenciler - ve haklı olarak - sınıf yönetim planınızın herkese adil ve eşit bir şekilde uygulanmadığına inanırlar. Yani sen sık oyun .

Bu, kızgınlığa ve düşmanlığa neden olur. Söylediğin her şeyden şüphe duyuyor.

Sözlerine geri dönen ve onları ve bozulma, kaos ve benzeri şeylerden öğrenme haklarını korumak için güvenilmeyen birinden hoşlanmak zor.

2. Organize değilsin.

Saygı, olasılıkla yakından ilişkilidir. Odanız dağınıksa ve masanızın üstüne kağıtlar serpilmişse, aceleye getirilmiş ve hazırlıksız görünüyorsanız, öğrencileriniz sizi izlemeye değer bir lider olarak görmezler.

İktidar ve otorite ile etkileme ve konuşma yeteneğiniz sınırlı olacak.

İyi işletilen bir sınıfı örnekleyen ve öğrencileri parmak uçlarında tutan, ileriye doğru hareket eden ve amaca yönelik olan keskinlik ve zorluk, varolmayacak.

Komik ya da hoş biri olduğunu düşünebilirler, ama sana saygı duymazlarsa, anlamlı bir olasılık olmayacak.

3. Belirsizsiniz.

Okul günü herhangi bir süre için ne beklendiğini bilmemek, öğrenciler için büyük sıkıntı yaratıcıdır. Heyecanlandırmaya, kötü dinlemeye ve yaramazlık arzusuna neden olur.

Dikkat edilmesi ve takdir edilmesi için, öğrencilerinizi bir dersten, rutinden ve bir sonrakine geçişinden ayrıntılı olarak yönlendirmelisiniz. Başarının neye benzediği ile ilgili hiçbir zaman bir soru olmamalıdır.

Onu hissetmek ve sık sık deneyimlemek, küçük dozlarda bile, yaşamı değiştirebilir.

4. Çok fazla konuşuyorsunuz.

Sözlerin önemli olmalı. Her biri saymalı ve kesin bir amacı olmalı. Çünkü ne kadar çok konuşursanız ve kendinizi tekrar ederseniz, öğrencilerinizi kaybetme şansınız o kadar artar.

Hiç kimse, özellikle net bir nokta olmadan devam eden insanlardan hoşlanmaz.

Dinlemesi zor. Bu bencil görünüyor ve en küçük öğrencilerde bile düşmanlığa neden olabilir. Diğer taraftan, özlü olmak kulaklarda kolaydır ve daima takdir edilir.

5. Boğuluyorsun.

Öğrencileri için olabildiğince çok şey vermek için birçok öğretmen çok fazla şey yapıyor. Fazla yardım ederler. Gereksiz ipucu ve öneri vermek için acele ederler.

Diz çöküyorlar, sıcak nefes alıyorlar ve öğrenilmiş çaresizlik içinde yanaşıyorlar.

Bu da kişisel gurur, bağımsızlık ve içsel motivasyonu ortadan kaldırır. Can sıkıcı. Boğuyor. İçgüdüsel ve asi olarak istenmeyen bir şey.

6. Sıkıcısın.

Sevilen öğretmenler, öğrencilerinin eğitime nasıl tepki verdiğini sürekli olarak değerlendiriyorlar. Enerji seviyelerine ve sınıflarının ne kadar süredir oturuyor, dinliyor veya yoğun işlerle uğraşıyorlar.

Her şeyi taze ve hareketli tutarlar. Mizah ve yenilik kullanırlar. Cömertçe kendilerini öğrencilerinin yerine koyarlar.

Öte yandan, günlerini kör bir şekilde geçiren öğretmenler, sadece nasıl hissettiğini ve neye ulaşmak istediklerini düşünerek, her zaman öğrenci sıkıntısı , memnuniyetsizlik ve hoşnutsuzlukla mücadele eder .

7. Çok huysuzsun.

Söylemeye gerek yok, ama yine de söyleyeceğim. Stresli ve huysuz, yorgun ve kötü bir ruh halindeyseniz, beğenilmek zor bir zaman geçirirsiniz.

Özellikle de yanlış davranışlara verdiğiniz cevaba karışırsa.

Anlatmak, azarlamak, sorgulamak ve diğer korkutma eylemleri bu gün ve yaşta işe yaramaz. Onlar sadece kendi barışını ve zevkini sabote ediyorlar ve daha az yaramazlık yaratıyorlar.

Sen kimsin

Her şey eşit olmak, sevilebilir olmak iş arkadaşlarınız için size büyük bir avantaj sağlar.

Motivasyona kadar dinlemekten sonuçlarınızın etkinliğine kadar sınıf yönetiminin her anahtar alanını çok daha kolay hale getirir.

Size, öğrencilerinizi gerçekten istediğiniz iyi davranan sınıfa dönüştürmek için ihtiyaç duyduğunuz kaldıraç oranını verir.

Ancak profesyonel eksiklikleriniz konusunda kendinize karşı dürüst olmanız gerekir. Zayıflık alanlarıyla başa çıkmayı ve olasılığı tahmin edilebilir kılan gerekli değişiklikleri yapmayı gerektirir.

Artık düşünmek zorunda olmadığınız, hatta uygulama yapmaya çalıştığınız bir şey.

Sadece kim olduğunun bir parçası.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol