BİR VARMIŞ BİR OYUNMUŞ’’ PROJESİ UYGULAMAYA GEÇTİ

Kozanlı Cumhuriyet İlkokulu tarafından uygulamaya geçirilen proje ile 6-11 yaş aralığındaki çocukların okul içinde ve okul dışında serbest zamanlarında oyun ihtiyaçlarını karşılarken kullandıkları tablet, telefon, bilgisayar vb. teknolojik aletlere olan bağımlılıkları azaltmayı hedeflerken öğrencileri geçmişe götürme fırsatı buluyor.

Proje kapsamında misafirler küçük yaşta oynamış oldukları bir oyunun tanıtımını yapıyor ve öğrencilere öğretiyor. Oyunu öğrenen öğrenciler seçilen iki öğrenciyle projeye ortak olarak belirlenen bir ilkokula giderek, orada oyunu tanıtma ve oynama imkânı buluyor. Böylece okuldaki öğrenciler ile diğer okuldaki öğrenciler arasında iletişim kuvvetleniyor. Bu sayede kurum müdürlerinin öğrettikleri oyunlar bugüne ve geleceğe kültürel miras yoluyla aktarılmaya çalışılıyor. Öğrencilerin önüne güzel rol modeller çıkıyor ve davetlilerin bir zamanlar oynadıkları oyunların farkına varmaları sağlanıyor.

Kozanlı Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen projenin bu haftaki konukları Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak ve Şube Müdürü Funda Durmuş oldu. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaymak, Öğrencilere 9 taş ve 12 taş oyunlarını öğretti.
Öğrencilerle birlikte keyifli bir zaman geçirdi. Kozanlı Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Hacı Tuğrul Buran ve öğrenciler tarafından kendilerine ve beraberindeki Okul Müdürlerine Talha Pınar,Veis Karahan a günün hatırası olarak Ahşap Topaç hediye edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, projenin hazırlanmasında emeği geçen ve katkısı bulunan okul idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür etti.

KULU MEBBASIN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol