Bir Tüp Macunla Kızına Zorbalık Dersi Veren Anne

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anne kızı ikilisi dolabını süsledi, yeni üniformalar aldı ve okul malzemeleri için alışveriş yaptı. Ancak Amy'nin küçük kızının yeni okula geçişinden önceki gece yaptığı her şeyden çok daha önemliydi .

Amy kızının eline yeni bir diş macunu tüpü verdi ve kızından onu bir tabağın üstüne tamamen boşaltmasını istedi. Küçük kız bu sıradışı işi bitirince, annesi bu kez ondan bütün diş macununu tüpün içine geri koymasını istedi. Kızı bunun imkansız olduğunu ve diş macununun bir daha asla eskisi gibi olamayacağını haykırdığında, Amy kızına nasıl bir cevap verdiğini şöyle anlatıyor:

“Bu diş macunu tabağını hayatının geri kalanında hatırlamalısın. Kelimelerinin yaşam ve ölüm gücü vardır. Ortaokula başlarken kelimelerinin ne kadar büyük bir ağırlık taşıdığını görmek üzeresin. Kelimelerini başkalarının canını yakmak, küçük düşürmek, iftira etmek ve yaralamak için kullanma fırsatın olacak. Aynı zamanda kelimelerini başkalarını iyileştirmek, yüreklendirmek, iham vermek ve sevmek için de kullanma şansın olacak. Bazen yanlış seçim yapacaksın. Bu hafta içinde kendi kelimelerimi dikkatsizce kullandığım ve incinmeye sebep olduğum üç olay sayabilirim sana. Tıpkı bu diş macunu gibi kelimeler bir kez ağzından çıktığında onları geri alamazsın. Kelimelerini özenle kullan Breonna. Diğerleri kelimelerini yanlış kullandıklarında sen sözlerini koru. Her sabah, ağzından hayat veren kelimelerin çıkacağı sözü ver kendine. Bu akşam, ortaokulda hayat veren bir insan olacağı sözü ver kendine. Nezaketi ve şefkatiyle bilinen biri ol. Hayatını, buna aşırı ihtiyaç duyan bir dünyaya hayat vermek için kullan. İyiliği seçtiğin için asla ama asla pişmanlık duymayacaksın.”

Kaynak: https://www.popsugar.com/moms/Toothpaste-Bullying-Lesson-42236017

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol