Bir Öğretmenin Yapabileceği En Kötü Hata

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Zorlu bir mahallede çalışıyorsun. Yönetimden destek almazsınız.

Öğrencilerin evde hiçbir sorumluluğu yoktur.

Bu sene sınıfınızda Chase veya Karla veya Anthony var.

Dün bir altınız vardı. Sınıfın büyüklüğü çok büyük. Odan çok küçük.

Sen var çok fazla konuşmacılar dikkat mücadele çok fazla, çok fazla zorlu öğrencileri,. İki öğrencin var, dünyanın hiçbir yerinde öğretmen yok, daha az arkanı dönmeye ikna oldunuz.

Sınıf yönetiminizin başarısına müdahale olarak gördüğünüz engeller çok gerçek görünebilir. Korkunç görünebilirler. Aşılmaz görünüyorlar.

Gerçekten istediğin öğretim deneyimine ulaşamayacak kadar geçerli nedenler gibi görünebilir.

Ama bu doğru değil.

Oh, var olabilirler. Ancak, istisnai öğretilere hiçbir şekilde engel teşkil etmiyorlar. Kusursuz davranışların önündeki engeller değiller. Sizi öğrencileri hayal dünyasına dönüştürmekten alıkoyamazlar.

Yani, yapabileceğine inanmadıkça. Dış koşulları suçlama cezası vermedikçe, başka bir yere parmağınızı işaret etmediğiniz sürece, ellerinizi çöpe atmayın ve onların üstesinden gelmek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığına karar verin.

Görüyorsunuz, (bakıcı) bir öğretmen olarak yapabileceğiniz en kötü hata, kötü davranışlar için mazeretler yapmaktır.

Çünkü en kısa sürede, öğrencilerinizin neden böyle oldukları için dışarıdan bakmaya başladığınız anda, bu konuda herhangi bir şey yapma yeteneğinizi zayıflatıyorsunuz.

Bilinçaltı zihninde bunu yaptığını ilan et, kaput, finito. Öğrencilerinize, kendilerinden vazgeçtiğiniz davranışlarınız ve davranışlarınızla kaçınılmaz olarak iletişim kuruyorsunuz.

Ve bunu biliyorlar. Sonuncusu her biri. Ne kadar zor olursa olsun, saklanamayacağın bir şey.

Öte yandan, sınıfınızda meydana gelen her şey için sorumluluk almak , derinden güçleniyor.

Bir gelgit dalgası gibi, size hiç bitmeyen bir güven, liderlik ve sınıfınızı yönetme kabiliyetiyle dolup taşar. Farklı hissedeceksin. Sen edeceğiz farklı hareket . Farklı görüneceksin bile.

O da saklanamayacağın bir şey.

Maalesef bahane ettikten sonra mazeretlerini neden etkin bir şekilde yönetemediklerini ya da bu öğrencinin neden kötü davrandığını ya da niçin öğrenemediğini mazeret göstererek öğretmenler arasında epidemiktir.

SCM'de, genellikle öğretmenlerin, gerekçelerini teyit etmek, kasıtlı çıkarımlarını kabul etmek ve onları koparmak için bizi aradığını duyuyoruz. Kalabalık sınıfları, çılgın saygısızlık ve yönetimden sıfır desteği duyuyoruz.

Kuşkusuz bu faktörler var, ama aşılamaz değiller — hatta yakın değiller. Aslında, sağlam bir şekilde geliştirilebileceğine inanmadığımız bir eğitim durumunu henüz görmedik ya da duymadık.

Gerçek şu ki, arzu ettiğiniz öğretim deneyimine gerçekten sahip olabilirsiniz. Günün sonunda gerçekten de moral bozukluğu yerine enerjik hissedebilirsiniz.

Öğrencilerinizin her zaman hatırlayacağı bir öğretmen olabilirsiniz, başkalarının düşüncesinden daha fazla olduklarına inananlar, geçmişlerinden daha fazla, çevrelerinden daha fazla, yalnızca bahanelerden daha fazlası.

Her hafta öğretmenlerimizden basit stratejilerimizi uygulamaya koyan ve sınıflarını dönüştüren düzinelerce e-posta alıyoruz.

Nerede çalıştığınız, kim olduğunuzu veya yöneticinizin sınıfınızda bir adım atıp atmadığını farketmez.

Bunu gerçekten yapabilirsin. Her zaman istediğin derse sahip olabilirsin. Gerçekten kariyerini çok seveceksin.

Ama asla pes etmemelisin. Asla geri çekilmemelisin. Bir öğrencinin, nerede büyüdükleri, ebeveynlerinin kim olduğu veya o an ne kadar fakir davrandıkları nedeniyle bir öğrencinin kaderine asla karar vermemelisiniz.

Asla. Asla. Asla.

Bunun yerine, iletişime geçtiğiniz her öğrencinin öğrenebileceğine karar vermelisiniz. Her öğrenci davranabilir. Her öğrenci okulu sevebilir.

Ve doğru kişi, doğru zamanda ve doğru yerdesiniz. . .

Kaynak: https://www.smartclassroommanagement.com/2015/06/27/the-worst-mistake-a-teacher-can-make/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al