Bir Öğretmen Olarak Sağlığınıza Ve Mutluluğunuza Yatırım Yapmanın 8 Yolu

Katkıda Bulunan Anne Davis

Genel sağlığınız, iyi bir yaşam kalitesini sürdürmek için önemlidir.
Genetik bazen size karşı çalışsa da, doğru seçimleri yaparsanız, uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz. Sağlıklı bir kiloyu korumak, besleyici yiyecekler yemek, cildinize dikkat etmek ve stresinizi nasıl bırakacağınızı öğrenmek, daha sağlıklı bir geleceğin tadını çıkarmak için çok önemlidir.

1. Minnettarlığı yansıtmak ve ifade etmek

Yaşamınızdaki kendinizi iyi hissettiren, sizin için önemli olan şeyleri belgelemek için şükran günlüğü tutun, aksi halde size amaç, tevazu ve şükran verir.


2. Bilişsel Davranışçı Terapi temellerini öğrenin

Bu, genellikle zihinsel sağlık sorunlarını hafifletmek içindir, ancak düşüncelerinizi önceden kontrol etmeyi ve “kontrol etmeyi” önleyici olarak öğrenmek, zihinsel sağlığınız ve iyiliğiniz için önemli bir fayda sağlayabilir.

3. Sosyalleş

İnsan, sosyal yaratıktır. Sağlıklı ilişkiler geliştiren ve kendi iyiliğinize katkıda bulunan etkinlikleri destekleyen insanları taktığınızdan emin olun.

Ayrıca bakınız Mutlu Olun: Şeyler Mutlu İnsanlar Yapar

4. Temiz (nispeten) yiyin

Tatiller ve diğer sosyal toplantılar genellikle kiloları toplamanıza yardımcı olabilir, ancak sağlıksız beslenme mutlaka bu alanlarla sınırlı değildir.

Bu zamanlarda kilo vermek biraz normal olsa da, yılın geri kalanında sağlıklı beslenmeye odaklanmak istersiniz. İdeal kilonuzun sadece 10 kilo ağırlığındaki ağırlığı, yaygın kilo ile ilgili rahatsızlıklara ve Tip 2 diyabet ve kalp hastalığı gibi hastalıklara daha duyarlı olmanızı sağlar. Kötü bir diyete dalmak aynı zamanda soğuğa ve griplere karşı direncinizi azaltır ve kemik ve eklemlerinize stres ekler.

'Temiz' yemek belirli bir diyet veya önemli bir çaba gerektirmez. Neyse ki, yağsız et, taze meyve ve sebze ve kepekli tahıllar gibi doğru yiyecekleri yiyerek vücudunuza güçlü kalması için gereken besinleri verirsiniz.

 
5. Cildinize iyi bakın

Cildiniz vücudun ilk savunma hattıdır ve bu nedenle elementlere sürekli maruz kalmaktadır. Bununla birlikte, cildiniz sağlığınızı veya eksikliğini de ortaya çıkarabilir. Dengeli bir diyet yapmak cildi besler ve canlı, canlı ve parlak görünmesini sağlar. Yaşlandıkça, ince çizgileri ve kırışıklıkları olmayan daha genç görünen cildi korumak oldukça zorlayıcı olabilir.

Neyse ki, vücuda antioksidanlar ekleyerek, elementlere maruz kalmanızı sınırlandırıp günlük bol su içerek bu görünür işaretleri engellemenin yolları vardır. İyi bir diyet yardımcı olurken , sabah ve gece rutininize serum ve sıkılaştırıcı göz kremi gibi ürünler eklemek , çabalarınızı geliştirmenize olanak sağlar.

6. Meditasyon

Birçok insan gün boyunca çok fazla stres yaşar. Çocukları okula götürmek ve bir evi yönetmek ya da sabit süreleri olan hızlı bir işte çalışmak olsun, günleriniz genellikle stresle başlar ve biter. Durum stresi normaldir ve vücut onu oldukça iyi idare eder.

Ancak, sisteminizi düzenli olarak maruz bıraktığınız bir şeyse, sağlığınızı tehlikeye atabilir. İyi haber şu ki , stres seviyenizi azaltmak ve gerginliği azaltmak için adımlar atabilirsiniz . Her gün yoga yaparak kendi kendine meditasyon yaparak ve ruhsal geri çekilmelere katılarak , yıl boyunca birkaç kez dinlenmeye zaman ayırmak, sakinleşmenize ve odaklanmanıza yardımcı olur. Stresten kurtulmanın başka bir yolu da bazı görevlerini evdeki veya işteki diğerlerine vermektir. İhtiyacınız olduğunda yardım istemek utanılacak bir şey yok.

Yoga stresi azaltmada da faydalı olabilir.

7. Sağlıksız alışkanlıkları sınırlayın

Sigara içmek, uyuşturucu kullanmak veya günlük alkol almak gibi şeyler yapmak vücut için kötüdür. İyi sağlığı sürdürmenin en iyi yolu, kötü alışkanlıklarınızı er ya da geç ertelemekten vazgeçmektir. Yalnız yapamıyorsanız, aile veya arkadaşların yardımını aramaktan veya rehabilitasyona girmekten utanılacak bir şey yoktur.

Sağlığınız için almanız gereken bir şey değil. Yaşamak ve doğru yaşamak için tek bir hayatınız var, kilonuza ve zihninize dikkat etmek ve kötü alışkanlıklardan kurtulmak, daha uzun süre daha sağlıklı kalma şansınızı arttırmaya yardımcı olacaktır.

8. Doğada zaman geçirin

Bir mola vermek için kısa bir yürüyüşe çıkmak, öğleden sonra bir yürüyüş yapmak veya bir parkta bisiklete binmek için olsun, doğa sizi doğal olarak canlandırıyor, kalorileri hareket ettirmek ve yakmak için bir yoldan bahsetmiyor.

https://www.teachthought.com/archived/48604/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol