Bir Öğretmen Gelir Ve Her Şeyi Değiştirir

Bir öğretmen yokluğun ve yoksuluğun içindeki küçücük hayatları değiştirebilir mi? Evet değiştirebilir. Yürekleri ve hayatlara dokunan duyarlı öğretmenler küçük çocukların hayatlarına ışık saçabilir. 

Özkan Oğan adlı sınıf öğretmeni öğrencilerine elinden gelen herşeyi yapmaya çalışıyor
Yokluğun, yoksulluğun, imkansızlığın kader sanıldığı coğrafyada bir öğretmen, edebiyatla, kitapla, yazarlarla kurduğu bağla öğrencilerine başka bir dünyanın mümkün olduğunu gösteriyor.

Iğdır Melekli Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu 4.sınıf öğretmeni Özkan Oğan "Yazarlarımı tanıyorum" projesi ile ders kitabındaki ve çocuk kitabı yazarları ile öğrencilerini buluşturuyor.

Bu proje ile yazar ve şairler whatsup, skype, facebook gibi sosyal medyada sitelerinden görüntülü bağlanarak hem kendilerini anlatıyor hem de öğrencilerin merak ettikleri sorulara cevap veriyorlar. Ülkemizde tanınmış çocuk yazarlarından Aytül Akal, Gürsel Korat, Betül Tarıman Ayşe Yamaç, Ayşe Kaya, Esra İlter gibi yazarlar ile haftalık bağlanıp sohbet ediyorlar. Oğan, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yazar Pınar Sur'yu öğrencileri ile Skype üzerinden buluşturdu.

KAYNAK VE DEVAMI: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bir-ogretmen-gelir-butun-oyku-degisir-1722454

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol