Bir köpeği okula getirmek

Okulumda bir salonda yürürken, terapi köpeğimiz Boomer ile karşılaşabilirsin. İlçemizde bir terapi köpeği olması ile ilgili olarak başlangıçta rezervasyonlar vardı, ancak şimdi Boomer, sosyal ve duygusal öğrenmenin (SEL) birçok bileşenini geliştirme yeteneğinden dolayı en çok aranan personelden biridir.

Eğitimimin 25. yılında yaşıyorum ve sosyal ve duygusal becerileri öğretmenin gerekliliğine inanıyorum. Öğrencilerin akademik olarak başarılı olmalarına yardımcı oluyorlar.

Boomer'in rekor sürede bir çocuğun gözyaşlarını durdurmasını, okul-fobik bir anaokulunun coşkuyla okula yürümesine, endişeli bir öğrencinin gününü sıfırlamasına, test çekme gerginliğini azaltmasına ve karşılaştığı herkese gülüp kahkaha atmasına yardım ettim.

TERAPİ KÖPEĞİ GETİRİYOR
İlçe bize bir terapi köpeği almayı düşündüğünde, soru ve endişeleri dile getirmeye teşvik edildi. Ve Boomer gelmeden önce, lise terapi köpeği Violet ile bir pilot test yaptık ve okulumuzda varlığımızı öğrencilerimize son derece faydalı bulduk. Mesela, öğrenciler okuyorken Menekşe, İngiliz dili dersi sınıfına girecekti ve öğretmenler, öğrencilerin mevcut olduğu zaman, gözle görülür şekilde daha rahat olduklarını ve okumalarında daha fazla risk aldıklarını belirttiler.

Boomer, beyaz ve gri aussiedoodle, sınıfta çocuklarla oturuyor
Shari Feeney'in izniyle
Boomer iş başında
Araştırma, tedavi köpeklerinin yararlarını güçlü bir şekilde desteklemektedir - bizim ilçemiz, terapi köpeklerinin artılarını ve eksilerini dikkatli bir şekilde tartmıştır ve profesyonellerin eksilerini ağır bastığına karar vermiştir. Charlotte'un Çöpleri ve İnsanlar için PAWS , tedavi köpeklerinin yararlarını listeler. Yapabilirler:

Alt insanların kan basıncı ve stres seviyeleri
Dopamin ve serotonin düzeylerini artırın
Fiziksel refahı geliştirin
Kaygıyı azaltın
Olumlu bir şekilde ruh halini artırma
Sosyal izolasyonu kolaylaştırmak ve çocukların sosyal becerileri öğrenmelerine yardımcı olmak
Genç okuyucuların güven kazanmasına yardımcı olun
Boomer, tüm aşılar verildikten sonra, eğitim yılının başında bize katıldı. Günde 20 dakikalık bir Sabah Toplantısı'na (dersliklerden geçerek) gider ve öğretmenlerin talep etmesi halinde başka zamanlarda dersleri ziyaret eder. Öğrenciler aynı zamanda Boomer (rehberlik danışmanı, iki işleyiciden biri) veya Boomer'i sınıfa getireceğim veya öğrenci bize gelebilir.

Boomer, sadece mevcut olmanın verdiği bir sevinç atmosferi yaratır. Herkesi selamlamaktan dolayı çok heyecanlı ve herkese hukuka aykırı, herkese karşı nazik ve müthiş bir dinleyici. Onun varlığı, arkadaşlık ve ev sorunları, okul kaygısı ve diğer sorunlarla mücadele eden öğrencilere yardımcı olur. Öğrenciler, Boomer ile sevişirken veya oynarken, rahatça dinlenebilir ve açılabilir.

İşleyiciler, öğrencilere ve personele Boomer ile nasıl yaklaşacakları ve nasıl etkileşebilecekleri konusunda eğitmek için büyük önlemler aldılar. Tüm öğrencilerin Boomer'ın okuldaki rolünü ve nasıl eğitildiğini ve ona nasıl yaklaşacaklarını açıklayan bir slayt gösterisi izlemelidir. Onlar, köpeklerin vücut dili ve Boomer'in stresli, mutlu, yorgun veya aç olup olmadığını nasıl anlatacaklarını öğretiyorlar. Bu dersler, öğrencilerimizde teşvik ettiğimiz sosyal ve duygusal becerilere geri dönüyor. Onlar Boomer'e saygı duyuyor ve onu önemsiyorlar. 
KÖPEKLER HERKES İÇİN DEĞİL
Fakat okulda terapi köpeklerine karşı olan insanlar var ve alerjik reaksiyonlar, evcil hayvan bakımı ve köpek korkusu da dahil olmak üzere geçerli endişeleri var.

Bu endişeleri ele almak ve okul topluluğunda açık iletişim kurmak önemlidir. Boomer'i getirmeden önce, tedavi köpekleriyle ve köpek eğitmenleriyle okullara ulaştık ve köpeklerin alerjileri ve köpek korkusuyla ilgili araştırmalar başlattık.

Köpeklerden korkan çocuklar ve yetişkinler geçmişte olumsuz bir deneyime sahip olmuş olabilir veya hiç bir zaman köpeklere maruz kalmamış olabilirler. Köpeklerden korkan çocukların aileleriyle konuştum ve birlikte, onları karşılamak için farklı yollar için planlar hazırladık: Boomer hazır olduğunda sınıftan çıkmayı tercih edebilirler veya masa başında ya da masa başında oturabilirler. sınıfın arkasına ya da Boomer'i sınıflarından tamamen uzak tutabiliriz.

Masa başında oturmayı seçen bazı öğrenciler, akranlarını Boomer ile etkileştiklerini gördüklerinde daha yakına hareket ederler - birkaç sınıf ziyaretinde, çoğu onu evcilleştirecektir. Bir öğrenci köpeklerden korkuyordu ama korkusunun üstesinden gelmek istiyordu ve Boomer'ın eğitmenlerinden biri bir süre boyunca onunla çalıştı. Şimdi de Boomer’in yanına oturacak.

Alerjiler de ele alınması gereken önemli bir konu çünkü bazı köpeklerin diğerlerinden daha az dökülmesine rağmen, hiçbir köpek hipoalerjenik değildir . Ebeveynler, çocuklarının Boomer ile ne ölçüde etkileşime girip girmediklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçerler. Alerjik öğrencileri olan sınıflarda, onlardan uzak durmasını sağlamak için onu bir tasma üzerinde tutarız ve Boomer ile bir odada 40 dakikaya kadar herhangi bir problem yaşamadık.

Köpekleri sevenler için, herkesin aynı şekilde hissetmediğini anlamak zordur. Boomer ile etkileşim kurmak için öğrenci gerekli değildir. Onlara saygılı olmalarını rica ediyoruz ve ona yakın olma isteklerine saygı duyuyoruz.

Boomer'in bu sene SEL konusundaki etkisi önemli oldu. Mevcut olduğu zaman, anında sakinleştirici bir etkiye sahiptir - öğrenciler rehberlik danışmanlarıyla endişeleri ve duyguları daha kolay paylaşırlar ve utangaç öğrenciler kabuğundan çıkarlar. Profesyoneller kesinlikle eksilerini ağır bastı.

Kaynak. https://www.edutopia.org/article/bringing-dog-school

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.