Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz Yüz Yüze Eğitimin Başlayacağı Tarihi Verdi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milyonlarca velinin , öğrencinin ve öğretmenin merakla beklediği tarihi Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz açıkladı. Kayıpmaz yaptığı açıklamada yüz yüze eğitim tekrar başlamak için Şubat ayındaki  vaka sayısına bakılacağını belirtti. Geçtiğimiz haftalarda uygulanan kademeli olarak yüz yüze eğitimin vaka sayısındaki artışın etkili olacağını duyurdu.
Dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında, okulların 15 Şubat'tan sonra açılacağı açıklamasını yapmıştı. 
Öğrenciler Şubat ayına kadar yine uzaktan eğitime devam edecekler. Okullar şubat ayından önce açılmayacağı netlik kazanmış durumda.

Doç. Dr. Kayıpmaz, yüz yüze eğitim ile ilgili de "Yüz yüze eğitimde şubat ayının başlarındaki vaka sayıları, hasta sayıları, hastanelerdeki doluluk oranlarına dair veriler incelenip ona göre karar verilecektir.

Başlayabilir; ama başlaması da tabii temel eğitim dönemindeki çocuklardan  başlayarak yine olur. Tıpkı geçtiğimiz sonbaharda olduğu gibi. 

Öncelikli olarak belirli sınıflardan başlayarak yine kademeli ve seyreltilmiş bir eğitim olabilir ikinci dönem için. Ama bunu da henüz konuşmak için erken. Bunu da Şubat ayında tekrardan bir masaya yatırmak gerekecektir" ifadelerini kullandı. 

Hürriyet

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al