Bilim, fen ve teknoloji haftası ilçe töreni okulda gerçekleştirildi

İSTANBUL-Eyüpsultan
Bilim, Fen ve Teknoloji Haftası münasebetiyle Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli olarak okulumuzda bilim sergisi, ve güncel bilimsel gelişmelerin değerlendirildiği bir salon programı gerçekleştirildi.

Sergide öğrencilerimiz tarafından hazırlanan onlarca deney ve proje ziyaretçilerimizin beğenisine sunulurken salon programında ise konuklarımız Insider Teknoloji Firması Sosyal Sorumluluk Projeleri Sorumlusu Sayın Öykü KAYAALP ile Hekimler Cerrahi Tıp Merkezi Diyetisyenlerinden Sayın Tuğba KUMAŞ alanlarındaki gelişmeler üzerine izleyicilere bilgilendirici sunumlar yaptılar. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat ÖĞÜTCÜ salondakilere hitaben yapmış olduğu konuşmasında Bilimin önemine ve ülkemizin gelişmesi için bilim ve beraberinde ortaya çıkan teknolojinin katma değerli üretime dönüşmesinin gerekliliğine değinirken öğrencilerimizin hazırlamış olduğu teknolojik gelişmeler sunumu ve Türk Bilim İnsanlarımızı tanımaya yönelik oratoryo izleyicilerden tam not aldı. Etkinlikte Pi Günü temalı sunum da yapılırken okulumuzda düzenlenen Pi Sayısı Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Matematik Öğretmenimiz Uğur TAŞHAN takdim etti.

Organizasyonu gerçekleştiren Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü Öğretmenlerimiz Hibasinem DEMİRKAN ve Burcu YILMAZ başta olmak üzere çalışmalarıyla onlara destek veren tüm öğrenci, öğretmen ve teknik ekibimize teşekkür ederiz.

http://haliskutmangilmtal.meb.k12.tr/icerikler/bilim-fen-ve-teknoloji-haftasi-ilce-torenini-okulumuzda-gerceklestirdik_6856958.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol