Benim Fikrim Benim Teknolojim Kodla(Ma)nisa Projesi 4. Festivali Ve Proje Yarışması

Kodla(Ma)nisa Projesi 4. Festivali ve Proje Yarışması Türkiye’nin en büyük üreticileri arasında yer alan Vestel Beyaz Eşya A.Ş. katkıları ile Avrupa’nın en büyük ve modern fabrikalarından olan Manisa Vestel City içerisinde gerçekleştirilecektir.

Bilgisayar bilimine ilgi duyan öğrencilerimizin, yaşamın her alanında yer bulan ve sürekli gelişen teknolojilere karşı farkındalıklarının oluşmasını sağlamak, öğrencilerimizi bilimsel ve teknolojik çalışmalara özendirmek ve bu çalışmalara yöneltmek, onların bilgi işlemsel düşünme, inovatif düşünme ve girişimcilik becerilerini geliştirmek, akranlarının çalışmalarını gözlemleme şansı bulmalarına imkan oluşturmak, takım halinde çalışma yetenekleri arttırmak ve öğrencilerimize bilimi sevdirmek amacıyla düzenlenmektedir. Aynı zamanda Türkiye genelinde İl ve ilçelerde yürütülen Kodlama ve STEM Projeleri kapsamında yıl boyunca yapılan çalışmaların sergilenmesi birlik ve beraberlik ortamının oluşturulması hedeflenmektedir.Bu kapsamda ulusalda yazılım ve robotik olmak üzere 2 kategoride ve Manisa yerelinde yazılım, robotik ve tasarım olmak üzere 3 kategoride proje yarışması düzenlenecektir. Çevrimiçi başvurusunu tamamlayıp ön değerlendirmeyi geçen eserler Manisa’da ağırlanarak Festival alanında projesini sunacaktır. Stant açmak ve okulunda, ilçesinde veya ilinde yaptığı çalışmaları tanıtmak isteyen (Manisa dışından katılacak) ekiplere festival alanında yer verilecektir. Ayrıca Festival günüde çeşitli atölyeler ve eğlenceli etkinlikler düzenlenecektir. Stantlar ve atölyeler gün boyu ziyaretçilere açık olacaktır. Ulusal yarışmaya katılacak ekipler için 11 Haziran 2019 Tarihinde Manisa Kültür Gezisi düzenlenerek isteyen ekiplerin Manisa’mızı tanıması için olanak sağlanacaktır. 

Türkiye’de ilk defa Manisa’da “Gelecek Kodla Gelecek” sloganıyla başlatılan Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında “Benim Fikrim Benim Teknolojim” temasıyla gerçekleştirilecek olan Kodla(Ma)nisa Projesi 4. Festivali ve Proje Yarışmasına, siz değerli bilim ve teknoloji severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Kaynak: http://www.kodlamanisa.gov.tr/festival-2019/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13