BAKAN ZİYA SELÇUK MUĞLA'DA ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE HAYIRSEVERLERLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Muğla'da öğretmen adayı öğrenciler, öğretmenler ve eğitime katkı sunan hayırsever iş insanlarıyla bir araya geldi. 
 
Bakan Selçuk, "2023 Eğitim Vizyonu ile Uyumlu Bir Eğitim Fakültesi" programına katılmak için geldiği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman tarafından karşılandı. 
 
Karşılamada Çiçek, Selçuk'a günün anısına plaket takdim etti.
 
Selçuk, basına kapalı gerçekleşen programda öğretmen adaylarıyla buluştu.
 
Programın ardından, hayatını kaybeden eski İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan'ın Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesindeki cenaze törenine katılan Bakan Selçuk, Aksan'ın eşi Emine Enise ve kızı Merve Aksan'a taziyelerini iletip bir süre sohbet etti.
 
Cenaze töreninin ardından iş insanları, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MUTSO) düzenlenen programa katılan Bakan Selçuk, eğitime katkı sağlayan 60 hayırsevere plaket verdi.
 
Programa, Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de katıldı. 
 
Programın ardından MSKÜ Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu'nda "Ziya Öğretmen ile eğitim buluşması" toplantısına katılan Selçuk, daha sonra Muğla ve ilçelerindeki okullarda ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin stantlarda sergilenen projelerini inceleyerek bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13