Bakan Ziya Selçuk Açıkladı. Önümüzdeki Dönemde O Sistem Geri Geliyor

Başarısız öğrenciler sınıfta kalmanın tekrar gelmesiyle birlikte sınıf tekrarı yapacaklar. Öğrenciler bu sistemin tekrar gelmesiyle birlikte büyük hayal kırıklığı yaşayacaklar.

Bakan Selçuk Sözcüye yaptığı açıklamalarda önümüzdeki dönemden itibaren eğitim sisteminde büyük değişikliklerin yaşanacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk, akademisyen, bürokrat, özel okul sahibi olarak hep eğitim dünyasının içindeydi. Bir dönem bakanlığın en önemli karar ve danışma organı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı da yaptı. Kendi isteğiyle görevini bırakmıştı. Bazı üniversitelerin kurulmasında görev aldı, eğitimle ilgili araştırmalarını hep sürdürdü.

Bakan Selçuk, 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren ortaokul ve liselerde sınıfta kalmayı yeniden getireceklerini açıkladı. Bunun nedenini ise şöyle anlattı: “Sınıfta kalmanın olmaması eğitimde önemli ölçüde seviye düşüklüğüne yol açtı. Dört işlemi bilmeden lise bitiriliyor. Eğitimde kalitenin daha da düşmemesi için bu sisteme son veriyoruz.”

Liselerde ders sayısının azaltılması yönünde çalışmalar yapıldığını söyleyen Selçuk, “Öğrenciler fazla ders nedeniyle konularda yüzeysel kalıyor. Bunu önce pilot okullarda uygulayacağız ve sistemde köklü düzenleme yapacağız” diye konuştu.

Saygı Öztürk

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Abbas yolcu 1 ay önce

Hep hikaye eğitimi kaldı baksanıza okullara internet verilecek bu demekki sağlam beyinlerde harcanacak proje büyük yazık diyeceğim ama Allah insanların nasıl yönetilmek isterseler onlara onların istediği yöneticileri gönderirmiş

banner14

banner13