Bakan Ziya Selçuk Açıkladı; Milli Eğitimin 100 Bin Öğretmene İhtiyacı Var, Konuyu Cumhurbaşkanlığına İlettik

Bakan Ziya Selçuk Açıkladı; Milli Eğitimin 100 Bin Öğretmene İhtiyacı Var, Konuyu Cumhurbaşkanlığına İlettik dedi. Vatan Gazetesi'nden Sadık Gültekin'e röportaj veren Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, MEB'in 100 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyacı karşılamayı düşündüklerini söyledi

Bakan Ziya Selçuk Röportajında Milli Eğitimin toplamda 100 bin öğretmene ihtiyacı olduğunu, konuyu Milli Eğitimin, Cumhurbaşkanı'na ilettiğini aktardı. 

CUMHURBAŞKANI 100 BİN ATAMAYA DESTEK VERECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Milli Eğitim Bakanı, Erdoğan'dan 100 bin atama ile ilgili destek görmüş ve esas yetkinin TBMM'de olduğu vurgulanmış.

Vatan Gazetesi'nden Sadık Gültekin, Şubat ayına kadar 100 bin öğretmen ataması ile ilgili takvimin netleşeceğini de iddia etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 20 bin atama ile ilgili soruya verdiği cevap da şu şekilde

20 bin öğretmen alımıyla ilgili takvim Meclis'e bağlı. Bu atamalar Cumhurbaşkanımızın bir hediyesidir. Ancak atanamayan yaklaşık 650 bin öğretmen var. Benim tahminim acil talepkar aday 100 bin. Türkiye bunu 4 - 5 senede döndürebilir. Ortaöğretimde çok büyük bir dönüşüm olacak bu yüzden bu gençlere daha yaratıcı çözümler üreteceğiz.

Bu haber ataması yapılmayan öğretmenler arasında büyük bir sevinçle karşılandı. umarız bu haber gerçekleşir ve ataması yapılır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13