Bakan Duyurdu: Bu Derslere Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Girecek

Bakan Duyurdu: Bu Derslere Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Girecek. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından sosyal bilgiler öğretmenlerine müjde verdi. Bakan Gül Ortaokul 6. ve 7. sınıflarda seçmeli olarak  alınabilen hukuk ve adalet dersinin, bu yıldan itibaren 8. sınıf müfredatında da  yer aldığını belirtti. Detaylar haberimizde

Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız ortak çalışma neticesinde 2013-2014 eğitim - öğretim yılında ortaokul 6 ve 7. sınıflarda seçmeli olarak alınabilen “Hukuk ve Adalet” dersi, bu yıldan itibaren 8. sınıf müfredatına da girdi.

Bakan Gülü'ün twiti şu şekilde

Hukukun temel kavram ve kurumları ile hak arama yollarına dair temel bir anlayış çerçevesi sunan bu ders, çocuklarımızı geleceğe bilgili, duyarlı ve sorumlu bireyler olarak hazırlamaya katkı sunacak.

Ağaç yaşken eğilir. Hukuk ve adalet bilinci de erken yaşlarda yeşerir, yerleşir. Yeni eğitim-öğretim yılında ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıflarda ders başı yapacak tüm öğrencilerimize bu dersi seçmelerini tavsiye ediyorum.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sunay 1 yıl önce

Böyle hassas bir dersin işin ehline verilmesi gerekirken neden sosyal bilgiler öğretmenlerine veriliyor bu dersin asıl öğretmenlleri olan binlerce adalet öğretmenlerrinin sesini duymalısınız hukuk ve adalet dersinin okutulması ülkemizin geleceği için zorunlu bir ders olmaliı ve adalet öğretmenleri tarafından okutulmalı

Avatar
Gonca 12 ay önce

Bakanımıza bu dersi müfredata getirdiği için çok teşekkür ediyorum gerçekten bu dersin çocuklarımıza küçük yaşlarda verilmesi onların gelecekte daha bilinçli daha duyarlı olmalarını sağlayacaktır.. Bu anlamda sosyal bilgiler öğretmenlerine verilmesi gereken değer de artmış olacaktır.

banner14

banner13