Aydın İl MEM Harika Bir Bilim,Matematik ve Medeniyet Müzesi Kurmuş

Aydın il milli eğitim müdürü sayın Seyfullah okumuş Bey ve şube müdürümüz sayın Murat Demirci Bey ile Aydın il milli eğitim müdürlüğü tarafından kurulmuş olan Cahit Arf matematik bilim ve medeniyet müzesi'ni gezme fırsatı buldum ve şunu belirtmeliyim ki Aydın il milli eğitim müdürlüğü tarafından kurulan Cahit Arf matematik bilim ve medeniyet Müzesi tek kelimeyle muhteşem olmuş.

Müzenin en güzel yanlarından birisi de içerisindeki bine yakın özgün eserin neredeyse tamamının Ahmet Kılıçparlar ve Ali Rıza Yiğiter adlı iki gönüllü öğretmenlerimizin kendi elleriyle yaratıcılık özelliklerini kullanarak yapmaları . Öğretmen arkadaşları canı gönülden tebrik ediyorum. Bu iki öğretmen arkadaş Aydın ve ülkemiz için büyük bir şans bence.

Tabiki bu müze Sn Seyfullah Okumuş beyin Aydın İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamasından sonra bizzat kendisinin ilgilenmesiyle kurulmuş. Yani bir il milli eğitim müdürünün şehre nasıl da güzel eserler kazandırabileceğini de bizzat görmüş oldum. Eminim ki bundan sonraki süreçte de Sayın okumuş daha da güzel çalışmalara imza atarak Aydına ve eğitimine güzel başarılar kazandıracak.

Ben müzeye hayran kaldım. Bakanımız Sn Ziya Selçuk boşuna "Müzede Eğitim" demiyormuş. Çünkü müzede eğitimin en güzeli hayli hayli oluyormuş. Eserleri gezerken yeni yeni çok şeyi eğlenerek öğrendim. Müzede dolaşırken kendimi matematiğin ayrı bir dünyasından bilimin bambaşka güzel dünyasına geçerken buldum. Bunun yanı sıra Türk medeniyetine ışık tutan somut eserlerinde müze içerisinde sergileniyor olması ile Türk tarihini somutlaştırarak öğrenme fırsatı sağlaması; insanın kendisini ayrıca Türk tarihinin gerçekliğinin içinde bulmasına vesile oluyor.

Bakanımızın sahada müzede eğitim anlayışını Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sn Seyfullah Okumuş bey çok iyi idrak ederek uygulamaya koymuş. Tebrik ediyorum ve kesinlikle herkesin bu müzeyi gezmesini tavsiye ediyorum. Hani derler ya " Anlatılmaz Yaşanır" aynen de bu müzeyi anlatmak tam anlamıyla mümkün değil ancak ve ancak müzeyi gezdiğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız ki eminim ki sizlerde hayran kalacaksınız.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve selfie

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gece

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol