Avrupa Okul Ağları Programına dahil edilen Türkiye'deki ilk ve tek okul İlimiz Fatsa İlçesi Büyük Ata Ortaokulu oldu. İlimiz Fatsa Büyük Ata Ortaokulu'nda oluşturulan Teknoloji Sınıfı artık tüm Dünya'ya Türkiye deki Future Clasroom(Geleceğ

Avrupa Okul Ağları Programına dahil edilen Türkiye'deki ilk ve tek okul İlimiz Fatsa İlçesi Büyük Ata Ortaokulu oldu.

İlimiz Fatsa Büyük Ata Ortaokulu'nda oluşturulan Teknoloji Sınıfı artık tüm Dünya'ya Türkiye deki Future Clasroom(Geleceğin Sınıfı )olarak tanıtılacak.
Gelecek Sınıfı, 2017 yılında, Ordu İlinin Fatsa ilçesinde bulunan Fatsa Büyük Ata Ortaokulu'nda, yenilikçi öğretim ve öğrenim için bir merkez olarak geliştirildi. Geleceğin Sınıfı, sadece okulun öğrencilerine ve öğretmenlerine değil, bölgedeki tüm öğretmenlere ve öğrencilere de açıktır. 
21. yüzyıla ait yetkinlikler üzerinde çalışan eğitimcinin rolünü kazanmaya hevesli olan geleceğin öğretmenleri için Web 2.0 araçları, Yeşil Ekran Teknolojisi ve robotik kullanımı ile ilgili atölye çalışmaları düzenlenmektedir.
Türk Gelecek Sınıfı, öğretmenlerin kendi ihtiyaçlarına göre öğrenme ortamını yeniden tasarlamasına yardımcı olan mobil ve yapılandırılabilir mobilyalarla donatılmıştır. 
Öğrenciler, BİT ile ilgili farklı konulardaki projeleri yürütmek için farklı öğrenme köşelerini günlük olarak kullanırlar (Teknoloji, Robot, Hesaplama, Tarih, İngilizce, Bilim vb.)Ayrıca Yeşil Ekran alanında öğrenciler kendi sunumlarını yapmaktadır.
Kodlama, robotik ve Web2.0 araçlarının yaygın kullanımı, öğrencilere burada öğrenmeyi daha keyifli hale getirmektedir. Türk Gelecek Sınıfının amacı, öğrencilere daha fazla ilgi göstererek öğretim ve öğrenme süreçlerini iyileştirmek için metodolojik değişimi desteklemektir.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve ekran

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol