AÖL Sınavları Online mı Yapılacak?

Açık öğretim liselerinde AÖL'de vaka artışlarının yoğun yaşandığı günlerde, 1. dönem sınavları iptal edildi. Binlerce aday sınavlar ertelendikten sonra, yeni sınav tarihinin ne zaman olacağını merak etmekte.
MEB bugün Açıköğretim AÖL resmi sayfasına, online butonu uygulaması yaptı. Online butonunu gören adaylar, 1. dönem sınavlarının online mı yapılacağını merak ediyor. 
AÖL'ye eklenen online sınav butonu, Türkiye'deki adaylara yönelik bir uygulama değil. Online sınav butonu yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için eklenen bir buton.

MEB'den yapılan açıklama şu şekilde

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'Aralık 2020 T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 303 แลม 2019-2. Dönem Yurtdışı Ortadoğu (K.K.T.C Avrupa Programları Hariç) girecekler için Öğrenci giriş sayfalarında Kontrol amaçlı saat 24.00'a kadar Online Giris Butonu açılmıştır. 2019-2. Dönem Yurtdışı Ortadoğu (K.K.T.C ve Batı Avrupa Programları Hariç) Sınavına girecekler için Öğrenci giriş sayfalarında Kontrol amaçlı saat 24.00'a kadar Online Giriş Butonu açılmıştır. Sınava girecek öğrencilerimizin sisteme girerek "Online Giriş Butonunu" kontrol etmeleri gerekmektedir. Herhangi bir problemle karşılaşan öğrencilerimizin saat 24.00'a kadar 0312 413 21 84 nolu telefon ile irtibata geçmeleri önem arz etmektedir.. Saat 24.00 dan sonra Online Giriş Butonu kapatılacaktır.'

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol