Ankara Büyükşehir Belediyesinden Öğrencilere Müjde

Başkent Ankara'da yaşayan dar gelirli öğrencilerin imdadına Büyükşehir belediyesi yetişti. Büyükşehir belediyesi dar gelirli öğrencilere yönelik bir uygulama başlatmaya karar verdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası işbirliğiyle dar gelirli öğrencilere ücretsiz kahvaltı verilecek

Ali Ekber ERTÜRK
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik “Simit kahvaltı kartı” vermek için anlaşma yaptı. Dar gelirli 5 bin öğrenci, bu kartla ücretsiz simit alıp kahvaltı edebilecek.

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma başlattıklarını belirterek, “Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve onlara simit-kahvaltı kartı çıkaracağız. 5 bin öğrencimizin sabah kahvaltılarını ve günün her saati simit ve çeşitlerinden yararlanmalarını sağlayacağız'' dedi.

Öte yandan Ankara Halk Ekmek bünyesinde engellilere verilen ancak istismar konusu olan camekanlı ürün dağıtımı işini de bundan böyle simitçi esnafı yapacak. Başkan Delibaş, “Ankara simidimizin işin ehli olan ustalarımızın ellerinde olması bizim içimizi rahatlatıyor. Sokakta, okullar, kafeler dahil birçok yerde eski tadı yakalayacağız'' ifadelerini kullandı.

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol