Anaokulu için 5 İpucu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlk kez bir anaokulu öğretmeni olmaya başladığımda, hiç bir zaman pacing'in en zorlu zorluklarımdan biri olacağını düşünmemiştim. Ancak planlar bir kuruşla değişecek ve bu heyecan verici olsa da, bu değişiklikleri sürekli olarak yerine getirmek zordu. İlk yılımda kendimi yoldan çıktığı için çabucak buldum.

Ne oldu? Benim tükenmez enerjim nasıl bu kadar çabuk tükendi? Neden bazı rutinler uçuyor ve diğerleri çöküp yanıyor?

Sorunlarımın kesinlikle pacing ile ilgisi vardı. Eğitmenlerin pacing ile ilgili bir sorun olduğumuzu kabul etmeleri zor olabilir; sonuçta ders planları yazıp mümkün olduğunca görevde kalmaya çalışırız. Ancak tüm öğretmenler bunu zaman zaman deneyimliyorlar ve kendimizi neyin yolunda ilerlemeye çalıştığını bulmalıyız.


Ben hala anaokuluna 10 yıldan fazla bir süre ders veriyorum ve bunlar, sınıf ilerleme hızını başarılı bir şekilde yönetmek için en başarılı stratejilerimden bazıları. Açık ve düzenli planlar sağlayarak destek personelini olumlu yönde etkileyebilir ve çocukların sıkılmaması için öğrenci katılımını geliştirebilirler. Dürüst olalım - aynı zamanda aklımı bir öğretmen olarak sürdürmeme yardımcı oldular. Umarım bu ipuçlarından bazıları da size yardımcı olabilir.

GELİŞTİRİLMİŞ SINIF PACİNG İÇİN 5 İPUÇLARI
1. Kendinizi bir zamanlayıcıya koyun: Bir anaokulu öğretmeni için, çaylanabilir bir andan sonra sidetracked veya kovalamak kolaydır. Beklenmedik bir şey olduğunda - ve her zaman olacaktır - öğrencilerim meşgul olduğu için hedefin veya hedefin izini kaybetme eğilimindeyim.

Bunu ele almak için bir mutfak zamanlayıcısı aldım ve kendime gereken sınırları verdim. Tanjant üzerinde inme riski olduğumu bildiğimde, zamanlayıcıya üç dakika koyup başladım. Çocuklar beni sorumlu tutuyorlar ve zamanlayıcının ne zaman biteceğine dair bir hatırlatma olarak gerçekten işe yarıyor.

Zamanlayıcıyı birkaç şekilde, örneğin sınavlar, bağımsız çalışma ve küçük grup zamanı için kullanıyorum. Beklenmeyen çaylanabilir anı sağlamak için de kullanıyorum - belirli bir süre sonra, gün için plana geri dönüyorum.

2. Çocuklar için molaları planlayın - ve aslında onları alın: Müfredatınız ne olursa olsun, öğretmek için her zaman bir güne giremeyeceğinizden çok daha fazlası olacaktır. Birinci yıl her zaman bir dersi bitirmeye, konuşmaya başlayacağına ve sonunda bir tartışmaya girmeye çalışacağım.

Sana amacın olarak sahip olmadığını söylemeyeceğim, ama anaokulu yorgun, aç, dalgın ve duygusal 5 yaşındaki bir gruptur. Erken ya da yorgun çocuklar öğretemeyeceğini öğrendim ve denemeliydin.

Üç dakikalık aptal şarkı, donma dansı, atıştırmalık zamanı veya GoNoodle.com , ekibinizi canlandırır ve neşe ve öğrenme ile son halini alma veya hayal kırıklığı ve hatta tantrumlarla biten arasındaki farkı ifade eder.

3. Kendinize bir iğne koyma izninizi verin: En iyi çabalarınıza rağmen, her şeyi tamamlayamayacağınız zamanlar olacaktır. En iyi hazırlanmış ders planları hiçbir zaman rastgele yangın tatbikatları, bir şekilde yenen manipülatörler veya herhangi bir emir biçimini karıştıran mide gribini asla öngöremeyecektir.

Dersinize bir iğne koymak sorun değil. Odaklanmamış kiddeler veya zor zaman kısıtlamaları ile bitirmek için acele etmek yerine durun.

4. Uygulama, alıştırma, uygulama: Her şey için rutinler ve prosedürler anaokulunu mümkün kılan şeydir. Dokuyu nasıl sorarsın? Bir öğrenci, bir kelimeyi söylemeden banyoyu gerçekten kullanabilir mi?

Prosedürlerinizi ayarlayın ve bunları sınıfınız, asistanınız veya ekibinizdeki herhangi bir kişi ile paylaşın. Sık sık pratik yapın. Gelişiminizin bir kutlaması olarak en iyi zamanlarınızı belgeleyin.

5. Her anı planlayın: Her şey başarısız olduğunda, aşırı önlemler gereklidir. Kendinizi hızda kalamayacağınızı düşünüyorsanız, programınızı her gün kara tahtaya yazın.

Her geçiş, sınıf, ara, yönlendirme ve prosedürün bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı vardır. Gün boyunca ilerledikçe, listeyi herkesin hedefle tanıştığı öğrencilerle onaylamak için bir yol olarak çaprazlayın.

Bu stratejiyi bu güne kullanıyorum ve çok faydalı. Öğrencilerim günlük hedeflerimiz ve hedeflerimizle başa çıkmak konusunda sahiplenmeyi gerçekten üstleniyor. Buna karşılık, bu, müfredat hedeflerini karşıladığımız için genel sınıf ilerleme hızımıza yardımcı olur.

Kariyerimde erken pacing yapmaya öncelik vermemişken, ne kadar önemli olduğunu hızla öğrendim. Şu anda bu konuda bir inatçıyım ve öğretimsel pacing'in ne olduğuyla ilgili kendi tanımımı bile buldum: her gün müfredat, program ve devlet ve okul beklentilerini sınıf kaynakları ve öğrenci ihtiyaçları ile kavramak ve entegre etmek. bir akademik yıl dersi.

Pacing'i bulmanın bana daha iyi bir öğretmen yaptığını biliyorum ve bu fikirleri her gün uygulamaya devam ediyorum.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol