Ali Öğretmen Down Sendromlu Efe ile Türkiye 1.'si Oldu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen materyal ve etkinlik yarışmasında, Salihli'den katılan Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmeni Ali Erbay, "Down Efe" etkinliğiyle Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen materyal ve etkinlik yarışmasında, Salihli'den katılan Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmeni Ali Erbay sergiledikleri "Down Efe" etkinliğiyle Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ödül töreninde sahneye öğrencisi Fatih Gür ile birlikte çıkan Ali Erbay öğretmen efe gösterisini sahnede öğrencisi ile birlikte sergiledi. Yarışmada, her kategorinin birincilerine 10 bin, ikincilerine 7 bin 500, üçüncülerine ise 5 bin lira ödül verildi. Özel eğitim alanı etkinlik kategorisinde birinciliği "Down Efe" adlı etkinlikle Ali Erbay, ikinciliği "Meslekleri Öğreniyorum" ile Neslihan Güngör aldı.

Deniz Seyhan ise "Mancınık" adlı etkinlikle üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Özel eğitim alanı materyal kategorisinin birincisi "Matematik Dünyası" adlı materyalle Funda Polat olurken, ikinciliği "Hecelerden Kelimelere" ile Elif Özmen, üçüncülüğü "Ritmik Sayma Tahtası" ile Bayram Coşkun aldı.

Salihli Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmeni Ali Erbay, okulun 12. sınıf öğrencisi Mustafa Fatih Gür, ve okul müdürü Mehmet Sait Batıhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek'i makamında ziyaret etti. Daha öce Atletizimde Avrupa 1.si ve Atletizm-uzun atlamada Dünya 2.si olan okul bu sene Okul Öğretmeni Ali Erbay ve Öğrecisi Mustafa Fatih Gür ile birlikte "Down Efe" etkinliğiyle Türkiye 1.si olma başarısı göstermiş oldular.

Kaynak: https://www.salihligazetesi.com/guncel/ali-ogretmen-turkiye-1si-oldu/haber-5755

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al