AES'nin RTÜK'ten Talep Ettiği, TRT Çocukta Yayınlanan O Program İçin İnceleme Başlatıldı

Her geçen gün öğretmen onuruna yönelen saldırılar artmakta iken, yayın yoluyla da karikatürize edilmekteyiz. Yalnızca kınayan, seyirci kalıp razı gelen sendikaların aksine kurumsal tepkisini resmi başvuruları ve eylem kararlarıyla Anadolu Eğitim Sendikası farkını ortaya koymuştur. Mücadele alanında öğretmenlik mesleğinin onurunu korumak ilk sıradadır. Nitekim; yayın yoluyla bizi itibarsızlaştırmaya çalışan yayınlar hakkında üç başvurumuz ile iki program yayından kaldırılmış (ATV Bizim Okul, ATV Yeniden Başlayalım ), vergilerimizle yayında olan TRT Çocuk Kanalında yayında olan “öğretmenim Canım Benim”  programı hakkında inceleme başlatılmıştır. Tüm üyelerimizi de aynı program için www.rtuk.gov.tr adresinden “izleyici-dinleyici/yayın denetimi” bölümünden başvuru yapmaya davet ediyoruz.
http://www.aes.org.tr/haber-866-devlet-kanalinda-ogretmene-hakareti-rtuk%E2%80%99-e-sikayet-ettik.html
Tekirdağ Çorlu Ahi Evran Lisesinde yaşanan vahim olayın benzeri seviyesiz yaklaşımları senaryolaştıran süreli yayın ( TRT Çocuk/ Öğretmenim Canım Benim Programı) meslektaşlarımıza yönelik tacizin mizahını yapmakta, meşru kılmaktadır.
Buradan bir kez daha vurgulamak isteriz ki; öğretme ciddi bir uğraşıdır, öğretmenlik saygın bir meslektir. Sevdirelim, eğlendirelim gibi masum parantezlerle bizleri maymuna çeviren yapımlara katlanmayacağız. RTÜK ün başlattığı inceleme sonunda gereken yaptırımlar ve düzenlemeler yerine getirilmez ise mücadelemizi yasal zeminde sürdüreceğiz. Biz nöbette olduğumuz sürece öğretmenler yalnız ve sahipsiz değildir, nöbetteyiz.
Anadolu Eğitim Sendikası

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol