Açık Lise Telefi Sınavları İçin Önemli Duyuru

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

21 Nisan'da AÇIK Öğretim Kurumları sınavına girecek öğrencilere önemli duyuru yayınlandı. 

31 Mart - 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan 2. Dönem sınavlarında girmiş olduğu Sınav Merkezini zorunlu sebeplerini belgelendirmek kaydıyla (hastalık, tayin, adres değişikliği vb.) değiştirmek isteyen öğrenciler için başvurular başladı.
17 Nisan 2018 tarihine kadar Açık Öğretim Kurumları “Açık Lise” sınavlarına girmek istedikleri il veya ilçe Sınav Yürütme Komisyonuna giderek yedek salon işlemlerini yaptırmaları gerekmekte olduğu açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığının telafi sınavları ile ilgili açıklama şu şekildeydi; Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.

4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır. Sınav merkezi değişikliği ile ilgili işlemlerinin 17 Nisan 2018’e kadar yapılması gerekmektedir


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol