8 Yolla Ebeveynler Evde Eleştirel Düşünmeyi Destekleyebilir

Araştırmalar, en güçlü öğrencilerin öğrenme sürecinde destekleyici evlerden çıktığını kabul eder ve aşağıda ebeveynlerin evde öğrencileri destekleyebileceği birkaç yol listeledik.

Gelen Kritik Düşünme için 8 Bilim Tabanlı Stratejiler , biz kendi eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek için biz 'bir bilim adamı gibi düşünme kullanabilirsiniz yollarını inceledi. Aşağıda, bu yazıyı hızlı bir şekilde okuduğumuzu takip ediyoruz: Çocukların evde eleştirel düşünmeleri için nasıl yardım edilir.1. Kritik bir alışkanlık olarak düşünün

Eğer İster haberleri eleştirel düşünme veya müzik, yiyecek ve video oyunları hakkında eleştirel düşünme, öğrencilerin eleştirel düşünme eğer daha önemli ne eleştirel-istemli ve alışkanlık meselesi olarak düşünmek eğer olduğunu.

Eleştirel düşünceyi kendi yerel ortamlarında, evdeyken, arkadaşlarla, kendi kendine seçilen metinleri okuyarak, sosyal medyada ve daha pek çok konuda uygulamak, bilişsel kaslarını inşa etmek için yararlı bir stratejidir.

2. Her şeyi tartışın!

Her şeyi tartışın!

Mesela bilim. Tartışma birkaç nedenden ötürü yararlıdır: öğrencilerin deneysel sonuçları analiz etmek için iyi olan - başka açıklamalara bakmalarına yardımcı olur ve ayrıca gençlerin doğal iletişim becerilerini de geliştirebilir. Mesela “ Şişelenmiş Su Yasaklanmalı mı?” Buradaki bir başka faydalı kaynak da NPR'nin İstihbarat Karesi tartışmaları.

3. Farklı, kaliteli okuma materyallerine erişim sağlama

Sonra onları okumaları ve tartışmaları için zaman verin. Hatta öğrencilerden okumayı temel alarak talepte bulunmalarını ve bu iddiaları kanıtlarla desteklemelerini isteyin.

4. İddia-kanıt gerekçesini uygulama

İstem-Kanıt-Akıl. Bir iddiada bulundukları zaman, aklın analitik alışkanlığına dayanarak kanıtlarını isteyin. Babam bunu her akşam yemeğinde yaptı. (Bkz. # 1.)

5. Her şeyden öğrenmelerine yardımcı olun

Bilim ve eleştirel düşünme gibi, öğrenmenin bir zihniyet olduğunu görmelerine yardımcı olun. Basitçe 'okul' veya kitaplardan öğrenmek zorunda değiller, doğa ve sohbetler, oyunlar ve gözlemler. Öyleyse, talepte bulunmalarına ve sonuç olarak bu talepler için kanıt sağlamalarına yardımcı olun

6. Oyun oyna

Video oyunları, eleştirel düşünme fırsatlarının hazinesidir - eğer bir çok öğrencinin oynamayı ve düşünmeyi sevmediğinden başka bir sebep olmadan. Burada video oyunları ile öğretme hakkında daha fazla bilgi edinin .

Tabii ki, video oyunları kullanmak zorunda değilsiniz. Onlara Satranç oynamayı öğretin! Bir satranç programı indirin veya bir satranç yaz kampı bulun. Bu eski oyun bir büyüme zihniyetinin yaratılmasında yardımcı oluyor çünkü etkili olmak için bir oyuncunun en iyisini seçmeden önce alternatif hamleleri göz önünde bulundurması gerekir. Araştırmalar ayrıca satranç oynamanın SAT puanlarını iyileştirdiğini gösteriyor .

Ayrıca, giriş veya dış stimülasyon olmadan uzun bir süre boyunca sessiz tefekkür teşvik eder.

6. Bir oyunu eleştirel düşünme

Eleştirel düşünmeyi bir tür oyun haline getirin. Örneğin, alternatif bakış açıları için Devil's Advocate'i şakacı bir şekilde kullanın. Bu, eleştirel düşünmeyi bir alışkanlık haline getirmek için kullanışlı bir yoldur.

7. Bir zihniyet olarak eleştirel düşünmeyi öğretin

Eleştirel düşünmenin sadece bir 'beceri' olmaktan ziyade bir tür zihniyet olduğunu anlamak, onun bir tür alışkanlık haline gelmesine yardımcı olabilir. Bu kısmen doğrudur, çünkü eleştirel düşünme, eleştirel düşünmeyi destekleyen tür bilişsel olarak çevik ve yaratıcı bir şekilde oynak zihniyet olmadan zor olabilen bir amaç ve tonlama sağlar.

Başka bir deyişle, eleştirel düşünme, bazı akıl hallerinde (oynak, güvenli, meraklı ve güçlenmiş) diğerlerinden (yönetilen, izlenen, zorlanan ve değerlendirilen) daha doğal olarak gelir.

8. Eleştirel düşüncenin faydalarını keşfedin

Ve bundan 25 yıl sonra eleştirel düşüncenin yararlarını benimsemek yerine, çocuklar için güvenilir bir şekilde yapın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol