3.KODLA(MA)NİSA Festivali Gerçekleşti

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Manisa Anemon Otelde düzenlenen Festivale Manisa Valisi Ahmet Deniz, Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal-i Habeş Gümüş, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü Değerlendirme ve Denetleme Kurulu Üyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan İl Müdürümüz Sayın Çetin "Endüstri Devrimini kaçırmış bir millet olarak teknolojinin getirdiği nimetlerin fakirliğini, yokluğunu çok çektik. Bu sebeple  geleceğe hazırlı olmak için 4. Sanayi Devrimi olarak da bilinen Endüstri 4.0 ´a dediğimiz gelecek dönem için hazırlıklı olmak zorundayız. Bugün burada yapılan tüm çalışmalar Endüstri 4.0’ı kaçırmamamız için, dijital gelişmelere yabancı kalmamamız için önem arz etmektedir. Bu vesileyle bu projeye katkı sunan bütün arkadaşlarımıza, gerek finansal ve gerek organize anlamında sonuna kadar destekleyen geçmiş dönem valilerimize ve valimiz Sayın Ahmet DENİZ´e teşekkür ediyorum."

Festivalde, 17 ilçede düzenlenen festivallerde ilk üçe giren çocukların yazılım, kodlama ve 3 boyutlu tasarım dallarındaki 150’ye yakın projesi sergilendi.
Projeleri yakından inceleyerek öğrencilerden bilgi alan Vali Deniz, “Çağımız bilgi çağı. Bilgiye sahip olan toplumlar bunu teknolojiye çeviriyorsa gelişiyor ve kalkınıyor. Bizim ülkemizin geleceği de bu çocuklarımız. Yüksek teknolojiye biz bu çocuklarımız sayesinde ulaşacağız. Onlar önce hayal ediyorlar, sonra araştırıyorlar, tasarlıyorlar. Hayal etmeden bir şeye ulaşmak mümkün değil. Burada gerçekten birbirinden güzel, anlamlı teknolojik ürünleri, tasarımları gördüm. Manisa’mız adına gurur duydum. Buradaki çocuklarımız Türkiye’ye örnek olabilecek çocuklarımız. Biz de onların yanındayız ve Valilikçe her türlü desteğe hazırız” dedi.

Jüri üyelerince festival birincilerinin belirlenmesinin ardından öğleden sonra düzenlenen ödül töreninde, Proje Koordinatörü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Işık, Kodla(Ma)nisa Proje İl ekibinden Aslı Yıldırımgil ve Şeref Kaplan, proje kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında sunum yaptı.
Törende konuşan eğitimci yazar Burcu Aybat öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “bugüne kadar ne yaptıysanız lütfen yapmaya devam edin, o atölyelere gidin, yeni fikirler geliştirin, öğretmenlerinize sorular sorun, merak edin” diye konuştu.

Konuşmasında Kodla(Ma)nisa Projesini başlatan eski Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ile projeyi devam ettiren eski Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.


Vali Ahmet Deniz’in konuşmasının ardından ilçe festivallerinde birinci seçilen proje sahibi öğrencilere madalyaları ve çeşitli hediyeler verildi. 
Daha sonra festivalde yazılım, robotik ve 3 boyutlu tasarım dallarında birinci seçilen proje sahibi öğrencilere ödülleri Vali Ahmet Deniz tarafından verildi. Robotik dalda Turgutlu’dan  Zaman Ayarlı Röle Projesiyle Ahmet Kırmagül, yazılım dalında Nokta Takip Oyunuyla Fehmi Berkay Selmanoğlu, 3 boyutlu tasarım dalında ‘Kodla(Ma)nisa Maskotunu Arıyor’ temasıyla Yunusemre’den Fatih Yılmaz’ın ‘Kod Adı Tarzan’ adlı tasarımı birinci seçildi.  

Anahtar Kelimeler:
KodlamaManisaEğitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al