2020 eTWINNING'DE SİNCAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM DAMGASI

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

eTwinning platformunun 2020 Kalite Etiketleri’ne Sincan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü damgasını vurdu.
Avrupa’daki okulların projeleriyle çevrim içi bir araya geldiği eTwinning platformunun 2020 Kalite Etiketleri sonuçları açıklandı. eTwinning projesinde elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, 125’i Ulusal Kalite Etiketi 72’si ise Avrupa Kalite Etiketi olmak üzere 197 öğretmen Kalite Etiketi ödülünün sahibi oldu.
Ulusal Destek Servisinin istatistiklerine göre Ankara ilinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında yürütülen projelere verilen toplam 1013 Kalite Etiketi’nin 197’si Sincan ilçesi öğretmenlerine ait olup 25 ilçe arasında Sincan, Kalite Etiketi sayısı bakımından birinci sırada yer aldı.
Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe birimi koordinasyonunda yürütülen projelerdeki önemli başarı sayısal  verilere de yansıdı. Alınan toplam kalite etiketi sayısı 2018 yılına göre 2019 yılında %52.6, 2020 yılında ise 2019 yılına göre %578 oranında büyük bir artış göstererek bu yıl Ankara ilinde 1. sırada yer alan ilçe oldu.
Ankara ili geneli toplam Ulusal Kalite Etiketi’nin %18.75’i, Avrupa Kalite Etiketi’nin %19.45’i ve toplam Kalite Etiketleri’nin ise %19.7’si Sincan ilçesi öğretmenlerine verildi.
Bu yıl büyük başarılara imza atan Sincan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü eTwinning projelerine de damgasını vurdu. Sincan'da kalite etiketi alan öğretmen sayısı 2018 yılında 19, 2019 yılında 29 iken bu yıl 197 öğretmen kalite etiketi almaya hak kazandı.
Mesleki gelişim, kültürler arası etkileşim, iş birliği, yabancı dil gelişimi, öğrencilerin eğitim öğretim sürecine aktif katılımı ve eğitimde teknolojinin kullanımı, dijital öğretmen ortamlarının yaygınlaşması için çok önemli bir etkiye sahip olan eTwinning platformu, Sincan ilçesindeki okullarda öğretmenler tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, pedagojik yenilikçilik, müfredat ile entegrasyon, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması gibi birçok alanda kriterlerin bulunduğu eTwinning projesinin önemli olduğuna dikkat çekerek yapılan projelerle öğretmen ve öğrencilerin okullarını hem Avrupa’da hem de Türkiye’de marka haline getirdiğini belirtti. 
Yıldırım, “İlçemizin ve okullarımızın adını uluslararası platformlarda duyuran eğitim yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimimizi bu başarıdan dolayı tebrik ederim.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al