2019 yılında ortaya çıkan eğitim ve becerilerle ilgili önemli yayınlar

Fakat eğitim, bu mega eğilimlere cevap vermek ve öğrencileri gelecekleri için eğitmek için kendini nasıl yeniden icat edecek? Hükümetler sınıfta inovasyon yapamazlar, ancak değişim için durumun oluşturulmasına ve iletilmesine yardımcı olabilirler. Hükümet, uyarıcı ve etkinleştirici olarak, platform ve broker olarak da önemli bir rol oynayabilir; kaynakları odaklayabilir, kolaylaştırıcı bir politika ortamı oluşturabilir ve uyumu teşvik etmek yerine yeniliği teşvik etmek için hesap verebilirliği kullanabilir. Ancak eğitim değişimin kilit ajanlarını daha iyi tanımlamalı, onları savunmalı ve inovasyonu ölçeklendirmede ve yaymada daha etkili yaklaşımlar bulmalıdır. Bu aynı zamanda başarıyı tanımak, ödüllendirmek ve vurgulamak için daha iyi yollar bulmak ve yenilikçilerin risk almasını ve yeni fikirler edinmesini kolaylaştırmakla ilgilidir.

Eğitimdeki yenilikler hakkında konuşmak kolaydır, ancak bu yeniliğin nerede ve nasıl gerçekleştiğini nasıl biliyoruz? Bizim ile  Yenilik Ölçme  Ocak ayında raporunu, biz yenilik görünür hale bazı araçları bakmak ve bu araçlar yerine bizim geçmişten daha, onların geleceği için öğrencileri hazırlamak için eğitim sistemlerimizin kapasitesi hakkında açıkladığınız inceleyeceğiz. 

Eğitimi şekillendiren bir diğer trend, öğrenci topluluklarında hızla artan sosyal ve etnik çeşitlilik olmuştur. Şubat ayındaki Çeşitlilik Yoluyla Gücümüz raporumuz, öğrencileri göçmen kökenli bir öğrencinin eğitim yoluyla bütünleştirmesine yönelik başarılı politika ve uygulamaları özetleyecektir. In mart

eğitim bakanları ve öğretmen sendika liderlerinin en iyi performans gösteren ve en hızlı gelişen okul sistemlerinden bakanları, vurguyu kaliteye erişimden ve bakımdan kaleme almak için erken çocukluk eğitimi ve bakımında güçlü temellerin nasıl inşa edileceğini keşfetmek için Helsinki'de bir araya gelecekler. öğrenmeyi ve çocuk refahını teşvik etmek. Ayrıca, bilişsel, sosyal ve duygusal yeterliliklerin doğru dengesini geliştirmek için erken çocukluk eğitimindeki personele en iyi şekilde nasıl destek vereceklerini keşfedecekler. Kaliteli erken çocukluk eğitimi ve bakımı ile güçlü bir şekilde başlayan arka plan raporumuz  buna ışık tutacaktır. 

In Nisan , biz bizim raporunu yayınlayacak okul temelli VET programlarında iş temelli öğrenmeöğrenmenin uygunluğunu arttırmak isteyen ülkelere ilgi duyulan bir konu. 

Yarının dünyasında hangi bilgi, beceri, tutum ve değerler birinci sınıf olacaktır ve ülkeler, okulları teşvik etmede okulları desteklemek için müfredat ve öğretim sistemlerini en iyi nasıl tasarlayabilir? Son birkaç yılda, öğrenciler, eğitimciler, araştırmacılar ve eğitimin talep tarafını temsil edenler de dahil olmak üzere hükümetler ve çok çeşitli paydaşlar bu soruları cevaplamak için birlikte çalışıyorlar. Bunların cevapları bizim yayınlanacak Eğitim 2030 öğrenme çerçevesinde de mayıs .

Çoğu ülkede genç öğrencileri eğitmek için köklü kurumlar var, ancak yaşam ve işte hızla değişen gereksinimler karşısında yetişkinlerin becerilerini nasıl artırabiliriz? Mayıs'ta OECD'nin Becerileri Görünümü'nün 2019 baskısı, dijitalleşme ile becerilerin geliştirilmesi ve kullanılması arasındaki etkileşime odaklanacak. Ayrıca , ülkelerin doğru becerileri etkili bir şekilde geliştirmesini ve kullanmasını sağlamak için araç ve politikaların bir derlemesini sağlayan OECD Beceri Stratejisinin bir güncellemesini de görebileceksiniz .

Bu yılın en önemli olaylarından biri, yeni Öğretme ve Öğrenme Uluslararası Araştırması'nın (TALIS) ilk sonuçları olacak. Son beş yıl boyunca, yaklaşık 50 ülke, değişen eğitim alanına ilişkin uluslararası karşılaştırılabilir veriler geliştirmek için birlikte çalışıyor; öğretmenlik mesleğine adayları nasıl çekmek ve etkili bir şekilde hazırlamak üzerine; ve mesleki gelişim ve sürekli gelişim için nasıl fırsatlar sağlanabileceği üzerine. Raporumuz Öğretmenler ve Okul Liderleri: Sürekli Öğrenciler de haziran bu soruların bir başlangıç analizini sunacak. 

In Temmuz , biz OECD'nin üçüncü ve son turda elde edilen sonuçları yayıncılık olacak Yetişkin Becerilerinin AnketiYetişkinlerin ilk küresel değerlendirmesinin coğrafi erişimini daha da genişletecek. Temmuz ayında, Benchmarking Higher Education System Performance projemizden sonuçların bir sentezini yayınlayacağız . 

In eylül  bizim yıllık göstergeler rapor yayınlayacaktır Bir Bakışta Eğitim eğitim kurumlarının çıktı ve öğrenme etkisine OECD'nin karne sağlar; eğitime erişim, katılım ve ilerlemeye; eğitime yatırım yapılan finansal kaynaklar; ve öğretmenler, öğrenme ortamları ve okul organizasyonu. Bu yıl, ilk kez,  Bir Bakışta Eğitim, yüksek öğretime odaklanacak.

Bu ay boyunca, karşılaştırmalı eğitim politikaları analizimizi yayınlıyoruz. 2019 tarihli Eğitim Politikaları Outlook’un “Öğrencilerin Potansiyellerini Elde Etmelerine Yardımcı Olmak İçin Birlikte Çalışmak” teması altında yayınlayacağız . Cilt, okul geliştirme, değerlendirme ve değerlendirme ile yönetişim ve finansman ile ilgili politika önceliklerinin gelişimini inceleyecektir. 

In Ekim biz ilk anketin bir analiz yayıncılık olacaktır erken çocukluk eğitimi ve bakımında personel . Sonuçlar, erken çocukluk eğitiminde çalışanlara kaliteli öğrenmeyi ve çocukların refahını nasıl daha iyi destekleyeceğine dair bir ses verecektir. Sonuçların yayınlanmasıyla Kasım ayında da bir başka “ilk” i işaretleyeceğiz  .ilk uluslararası öğrenme ve çocuk refahı değerlendirmesi . 

Ve biz de yıl sona erecektirAralıkgelen ilk sonuçlarla Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) 2018 Programı bugüne kadar öğrenci öğrenme sonuçlarında kalite ve eşitlik en titiz ve kapsamlı uluslararası değerlendirilmesi:. 

Bu, 50'den fazla yayın ve ufak bir seçenektir ve bu yıl, öğrenme çıktılarına ve eğitim sistemlerinin performansına dayanan kanıtları geliştirmek, insan eğitimi ve etkili pedagoji anlayışımızı derinleştirmek ve ülkelere yardım etmek için bu yıl yayınlamayı planladığımız raporlar. İşe yarayan politikaların uygulanması ile. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin! 
 

Kaynak: https://oecdeducationtoday.blogspot.com/2019/01/key-publications-on-education-and.html

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14