2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi: Öğretmenlerin Mayıs ve Haziran Ek Ders Ücretleri Ödenecek mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milyonlarca öğrencinin , öğretmenin ve velinin merak ettiği konuların başında bu sene okullar tekrar açılacak mı sorusu oldu. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanan kabineden çok önemli konular hakkında kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada bu sene için okulların kapandığını okulların tekrar Eylül ayında açılacağını duyurdu.

Uzattan eğitim ise Haziran ayında son bulacak. Öğretmenler Mayıs ve Haziran dönemi ek ders ücretlerini alabilecekler mi?

Eğitim öğretim sezonu bu yıl için kapandı. Açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Ancak öğretmenler her yıl eğitim öğretim yılı başında ve sonunda 2 haftadan fazla olmamak üzere seminer çalışmaları yapıyorlar. Bu yıl koronavirüs salgınının eğitim faaliyetlerinde beklenmedik gelişmelere neden olması, okulların kapanması, her yıl rutin haline gelen seminer çalışmalarını gündeme getirdi.
Okulların kapalı olmasına karşın eğitimler internet ve televizyon üzerinden 19 Haziran 2020 tarihine kadar devam edeceğini Bakan Ziya Selçuk açıkladı. 19 Haziran'dan 1 Temmuz'a kadar ise normal şartlar altında seminer çalışması yapılması gerekiyor. Ancak okulların Eylül'e kadar kapalı olacak olması öğretmenlerin okullarda seminer yapma ihtimalini de ortadan kaldırıyor. Bu şartlarda haziran ayında eğer bakanlık tarafından uzaktan eğitim yöntemi ile seminer çalışması yapılması kararı alınmazsa, yüz yüze eğitimle seminer yapılması beklenmiyor.
Bu şartlar altında beklenen ise öğretmenlerin Eylül ayı içerisinde yapılması.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol