2018 Yılı ; Önlisans, lisans ve lise KPSS başvuru tarihleri…

Yüz binlerce kişi, memur olmak için KPSS sınavına giriyor. Yüzbinlerin beklediği KPSS sınav tarihleri belli oldu. ÖSYM'nin sınav takvimine göre lisans, önlisans ve ortaöğretim (lise) Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihleri belli oldu. 

KPSS Sınavı Ne Zaman ?

Yüzbinlerce adayın merakla beklediği KPSS sınavları için başvuru ve sonuç tarihleri, Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi takvimi yayımladı.

ÖSYM'nin 2018 yılı sınav takvimine göre, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz’da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.  Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.
KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos'ta açıklanacak.

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’ne ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol