Öğretmenlerin yeni sıkıntısı E-Müfredat, E-Zümre

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2017/2018 Eğitim ve öğretim yılının I.döneminin bitmesi ve yarı yıl tatilinin ortasında öğretmenler okul müdürlüklerinden gelen Whatsap ve mail duyuruları ile şok oldular. Daha önceden zümre kurulları ya da toplantılarla yapılan çalışmalar, artık Milli Eğitim Bakanlığının yeni projesi E-Müfredat ile yapılacak.

Peki nedir bu E-Müfredat: E-Müfredat, ders programlarının ve yapılarının, ilişkisel veri tabanı modeline çevrilmiş ve etkileşimli hale getirilmiş bir yazılım projesidir..

Yani tanımdan da anlaşılacağı gibi bundan sonra öğretmenler neredeyse tüm çalışmalarını, planlamalarını, zümrelerini ve okulla ilgili duyuruları buradan takip edecekler. Teknolojiyi yakından takip eden öğretmenler için bu durum oldukça güzel ve mantıklıca görülüyor. Ama ne yazık ki öğretmenlerimizin büyük bir kısmı bu tür teknolojiyi ( Whatsapp Grupları dahil) okul ve ders dışında kullanmayı sevmiyor. Yani daha doğrusu okulla ilgili işlerini okulda bırakıp evine gitmeyi istiyor.

2017/2018 Eğitim ve Öğretim yılının II. Yarılının başlamasına saatler kala bir çok öğretmen özellikle e-müfredat ile ilgili kaygılı. Tabi ki bu zamanla aşılacak bir durum. Öğretmenlerimiz bu duruma da alışacak ve zamanla e-müfredat ve e-zümre sınıftaki tebeşir ve kalem gibi olacak. Artık zamanla olumlu ya da olumsuz sonuçlarını göreceğiz. Herkese II. Yarıyılın başarı içinde geçmesini diliyorum

Handan Taşgın
Eğitimci Yazar

http://www.ogretmensitemiz.com

Özel Haberimizi Aktif Kaynak Göstererek Paylaşabilirsiniz

ÖĞRETMEN SİTEMİZ ÖZEL HABER

(Haberin İzinsiz Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı