Öğretmenlere Teşekkür Etmenin 25 Basit Yolu


Neden Şükran Göster
Öğretmenler, öğrencilerini çoğu insanın anladığından daha fazla şekilde etkilemiştir. Yetişkinlerin çoğu, daha iyi bir insan olmaları için onlara bir şekilde ilham veren öğretmenlere sahipti. Yani, öğretmenler övgüyü hak ediyor. Öğretmenlerinize mümkün olduğunca sık teşekkür ederiz. Öğretmenler takdir edilmeyi sever. Bu onları emin kılan onları daha iyi yapar. Ebeveynler ve öğrenciler bu konuda yardımcı olabilir. Minnettarlığınızı göstermek için zaman ayırın ve öğretmenlerinize teşekkür edin ve takdir edilmelerini sağlayın. 

Öğretmene Teşekkür Etmenin 25 Yolu
Bu 25 öneri, öğretmenlere geçmiş ve şimdiki zamanları önemsediğinizi göstermenin bir yolunu sunar. Bunlar belirli bir düzende değildir, ancak bazıları şu anda öğrenciyseniz bazıları daha pratiktir ve yetişkin iseniz diğerleri okulda değil, daha iyi çalışacaktır. Bu fikirlerden birkaçı için okul müdüründen izin almanız veya onlarla etkileşime geçmeniz gerekecektir.


Öğretmenlere bir elma ver. Evet, bu klişedir, ancak bu basit hareketi takdir edeceklerdir, çünkü bunu yapmak için zaman ayırdınız.
Onlara teşekkür ettiğini söyle. Kelimeler güçlü. Öğretmenlerinize, onlar ve sınıfları hakkında neleri sevdiğinizi bildirin.
Onlara bir hediye kartı ver. En sevdikleri restoran veya alışveriş yerinin ne olduğunu bulun ve şımartmak için bir hediye kartı alın. 
Onlara en sevdikleri şeker / sodayı getirin. Sınıfta ne içtiklerini / atıştırdıklarına dikkat edin ve periyodik olarak beslenmelerini sağlayın.
Onlara bir e-posta gönder. Bir roman olmak zorunda değildir, ancak onlara ne kadar minnettar olduklarını söyleyin ya da yaşamınız üzerinde nasıl bir etki yarattıklarını bilmelerini sağlayın.
Çiçekleri yolla. Bu bir kadın öğretmene teşekkür etmenin harika bir yoludur. Çiçekler her zaman bir öğretmenin yüzüne bir gülümseme koyar.
Doğum günü için unutulmaz bir şey yapın, onlara bir pasta mı veriyor, sınıfa mutlu doğum günü şarkısı yaptırıyorsa veya özel bir hediye alıyorsa. Doğum günleri, tanınması gereken önemli günlerdir.
Onlara bir not yaz. Basit tutun ve onların sizin için ne kadar önemli olduğunu bilmelerini sağlayın.
Geç kalın ve ertesi gün organize edilmelerine yardımcı olun. Öğretmenler, öğrenciler günü terk ettikten sonra yapacak çok şeyleri var. Odalarını düzeltmeye, çöp bidonunu boşaltmaya, kopya çıkarmaya veya işleri yönetmeye yardımcı olmayı teklif edin.
Çimlerini biç. Onlara takdirinizi göstermek için özel bir şey yapmak istediğinizi söyleyin ve onlara çim biçme gelip gelmelerinin uygun olup olmadığını sorun.
Onlara bilet ver. Öğretmenler dışarı çıkmayı ve iyi vakit geçirmeyi severler. En yeni filmi, en sevdikleri spor takımını veya bir bale / opera / müzikal izlemek için bilet alın.
Sınıflarına para bağışlayın. Öğretmenler sınıf parası için çok fazla para harcıyorlar. Bu yükü hafifletmek için onlara biraz para verin.
Bir görevi yerine getirmek için gönüllü olun. Ebeveynler için teşekkür etmek için harika bir yol. Genel olarak, öğretmenler bir oyunda kaleci gibi davranma veya bir baloya el koyma gibi görevleri yerine getirmekten heyecan duymazlar, bu yüzden siz yaptığınız zaman çok heyecanlanırlar. İlk önce müdüre sorun olup olmadığını sor.
Onlara öğle yemeği al. Öğretmenler kafeterya yemek yemekten veya öğlen yemeklerini getirmekten bıktı. Onları bir pizza veya en sevdikleri restorandan bir şeyle şaşırtın.

Örnek bir öğrenci olun . Bazen teşekkür etmenin en iyi yolu budur. Öğretmenler hiç sorun yaşamayan, okulda olmaktan zevk almak ve öğrenmek için heyecanlı öğrencileri takdir eder.
Onlara Noel hediyesi al. Zarif ya da pahalı olmak zorunda değildir. Öğretmeniniz onu aldığınız her şeyi takdir edecektir.
Gönüllü. Çoğu öğretmen ekstra yardımı takdir edecektir. İhtiyacınız olabilecek herhangi bir alanda yardım etmeye istekli olduğunuzu bilmelerini sağlayın. İlkokul öğretmenleri bu yardımı özellikle takdir edecektir.
Çörek getir. Hangi öğretmen çörek sevmez? Bu, herhangi bir öğretmenin gününe mükemmel ve lezzetli bir başlangıç ​​sağlayacaktır.
Hastalandıklarında onlarla iletişime geçin. Öğretmenler de hastalanır. Bunları e-posta veya sosyal medya veya metin yoluyla kontrol edin ve yakında iyileşmelerini umduğunuzu bildirin. Onlara bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sor. Onları kontrol etmek için zaman ayırdığınızı takdir edeceklerdir.
Sosyal medyada yayınlayın. Çocuğunuzun öğretmeninin bir Facebook hesabı varsa, örneğin, yaptığı her şeyi ne kadar takdir ettiğini ona bildirin.
Destekleyici bir ebeveyn olun. Büyük ebeveyn desteğine sahip olduğunu bilmek, öğretmenin işini çok daha kolay hale getirir. Bir öğretmenin kararlarını desteklemek, takdirinizi göstermenin mükemmel bir yoludur.
Müdüre öğretmenine ne kadar minnettar olduğunu söyle. Müdür  öğretmenleri  düzenli olarak değerlendirir ve bu tür olumlu geri bildirimler değerlendirmelerde etkili olabilir.
Onlara sarıl veya elini salla. Bazen bu basit jest takdirinizi göstermede çokça konuşabilir. Bir kucaklama verirken uygun olduğuna dikkat edin.
Onlara mezuniyet daveti gönder. Lise ve / veya kolej gibi bir dönüm noktasına ulaştığınızda öğretmenlerinize haber verin. Sizi oraya götürmede bir rol oynadılar ve onları bu kutlamaya dahil etmek onların sizin için ne kadar önemli olduğunu bilmelerini sağlayacak.
Hayatınla bir şeyler yap. Hiçbir şey bir başarı olduğun için teşekkür etmiyor. Öğretmenler öğrettikleri her öğrenci için en iyisini isterler. Başarılı olduğunuzda başarılı olurlar, çünkü hayatınızın en az dokuz ayı boyunca sizi biraz etkilediklerini biliyorlar.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol