Çocuklarımızın Yaratıcılığını Öldüren Sebepler

ÇOCUKLARIN YARATICILIĞINI ÖLDÜREN SEBEPLER!

●SÜREKLİ KONTROL ETMEK – Sürekli izlemek ve aşırı sorgulamak rahatsız edici ve itici olabilir. Kimse omuzunun üzerinden birisi tarafından gözetlenmekten hoşlanmaz.

●KATILIK – Bazen ebeveynler kesin sınırlar koyabilir ya da çocukların çabaları ve tercihleri konusunda dar görüşlü davranabilirler. Böyle olduğunda çocuklar yaratıcı bir şeyler yapmaya daha az açık olurlar.

●SABIRSIZLIK – Fazla mı zorluyorsunuz? Yaratıcılığın kök salması, gelişmesi, tomurcuklanması ve meyve vermesi zaman alabilir.

● ŞÜPHE – Çocuklar anne babalarının onlara inancının olmadığını ya da becerileri konusunda karamsar olduğunu hissedebilirler.

●YALITILMIŞLIK – Bazı çocuklar bağımsız çalışmayı sever, pek çoğu kalabalık bir yerde çalışmaktansa sakin ve huzurlu bir yerde çalışmayı tercih eder. Bununla birlikte böyle bir inziva potansiyel bir yalnızlık ve verimsiz bir çalışma ortamı anlamına da gelebilir.

●YORGUNLUK – Çocuklar yorgunlarsa yaratıcı olmaları zordur. İnsanlar yorgunken bir işe odaklanmakta zorluk çekerler.

● KAYITSIZLIK – İlgisizlik ve uzak durma moral bozucudur. Bir amaç olmadığı sürece yaratıcılığın kendini göstermesi zordur.

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14