Çocukken yapılan keşif, büyüdüğünüzde kaygıyla mücadele etmenize yardımcı olur

Çocukken İzcilik yapmak büyüdüğünüzde kaygıyla mücadele etmeye yardımcı olur.

Bir İngiliz çalışması, bu tür izcilik aktivitesini çocuk olarak yapmanın orta yaştaki duygudurum bozukluklarına karşı koruduğunu ve sosyo-ekonomik eşitsizliklere bağlı zihinsel sağlık farklılıklarını azalttığını göstermektedir. Soruşturma Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı Dergisi'nde yayınlandı.

50 yaşındasın, okul yıllarında izci oldun ve endişe çekiyor musun? Üniforma ve mendil ile geçmişinize teşekkür etmek zorunda kalabilirsiniz. İzciler için kayıt sayısını artıran bir slogan değil, sonuç olarak Edinburgh ve Glasgow Üniversitesi'nden İskoç araştırmacılar tarafından yapılan ve Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı Dergisi'nde yayınlanan uzunlamasına bir kohort çalışması.

Kohort: Aynı yaştaki insanların içerisinde bulunduğu bir grup insanı tanımlar. Aynı şekilde belli özellikleri aynı (yaş, şehir, cinsiyet, ilgi alanları vb.) insanların bir araya geldiği grupta kohort tipi bir gruptur.

İzcilik, dış mekan yaşamını, oyunun, hareketin teşvik edilmesi, çocukların ve gençlerin fiziksel sağlığına ve refahına fayda sağladığı sadece bilinmiyor, aynı zamanda sezgisel faydaları vardır. İlk kez 1907 yılında Lord Robert Baden-Powell tarafından İngiltere'de kurulan eğitim yönteminin zihinsel sağlık üzerinde istatistiksel olarak tespit edilebilir bir etkisi olduğu ve her şeyden önce olumlu etkilerinin, çadırlarda ve dağ maceralarında geçen geceden sonra olumlu algılandığı bir yenilik. Özellikle dünyanın dört bir yanından milyonlarca erkek ve kız çocuğu birkaç yıl önce üniforma ve mendil giymişti.

İzciler, hayatta daha az endişeli.

Soruşturmanın sonuçları. İngiliz Ekonomik ve Sosyal Araştırma Konseyi tarafından desteklenen çalışma, yaklaşık 10.000 kişinin sağlık ve personelinin tarihini, hepsi 1958'de doğan ve tüm Krallığa kayıtlı 9603 erkek ve kadın olarak analiz etti. Ulusal Çocuk Gelişimi Çalışması'nda birleşti.

Puan. Sonuçlar, İzci hareketinin bir parçası olan, söz konusu örneğin yüzde 28'inin 50 yaşındayken, MHI-5 skoruna sahip olma olasılığının, izcilerin istemediği veya yapamayacağı akranlarına kıyasla kaygı ve ruh hali (MHI-5 Ruh Sağlığı Endeksi anlamına gelir ve zihinsel refahı ölçen onaylanmış ve yaygın bir sistemdir).

Daha az eşitsizlik. Araştırmacılar ayrıca, en azından analiz altındaki örnekte, İzciliğe katılımın, çocukluğun sosyoekonomik koşulları ile ilişkili zihinsel sağlık eşitsizliklerini azalttığını istatistiksel olarak doğruladılar. Kısacası özetlemek gerekirse: bu çalışmaya göre, çocuklar ve gençler tarafından, en azından Büyük Britanya'daki 70'lerin uyguladığı izcilik, refahın korunmasının bir unsuru olarak hareket edecek ve sosyal ve ekonomik duruma atfedilebilecek eşitsizlikleri azaltacaktır.

Bambino Gesù hastanesinin Çocuk Nöropsikiyatrisi yönetici Vicari'ye göre:

"İzcilik, akranların, akranların bulunduğu bir ortamda, hedeflerine ulaşmak için fetih ve bağlılık üzerinde çalışan ve sistematik olarak olumlu takviye kullanan bir yöntemdir. Bir şeyler yapma yeteneğine sahip olduğunuzda hak kazanırsınız - Bu sistem, aynı özelliklere sahip diğerleri gibi, kendisiyle ilgili olumlu bir fikir geliştirmeye yardımcı olma potansiyeline sahiptir, bu nedenle benlik saygısını olumlu, dayanıklı bir kişiliğin oluşumunu teşvik etme, yaşamın olumsuz olaylarını yastıklama yeteneğine sahiptir. Zihinsel sağlık ve refahı etkiler. Tabii ki, anksiyete veya ruh hali bozuklukları için, aşinalık, biyoloji, stresli bağlamlarda bir çocukluktan geçen risk faktörleri geçerli ve etkili olsa bile, bir eğitim önerisiyle silinmesi zor olan unsurlardır.

Bambino Gesù hastanesinin Çocuk Nöropsikiyatrisi yöneticisi Vicari sözlerini şu cümle ile bitirdi;

"- izciler gibi bir ortama katılmak bir koruma faktörü olarak çalışabilir ”.

Glasgow Üniversitesi Çevre, Toplum ve Sağlık Araştırma Merkezi profesörü ve anketin ortak yazarı Richard Mitchell, üniversite tarafından yayınlanan bir notta şunları söyledi:

"Dünyadaki hükümetler ve sağlık hizmetleri, Daha zengin ve daha fakir insanlar arasındaki sağlık açığı, bu nedenle, İzci olmanın yardımcı olabileceği bu yeni kanıt önemlidir ”.
Uno studio inglese indica che fare questo tipo di attività da ragazzi protegge da disturbi dell’umore nella mezza età e assottiglia le

https://www.repubblica.it/salute/ricerca/2016/11/10/news/fare_lo_scout_da_bambino_aiuta_a_combattere_l_ansia_da_grandi-151727953/?ref=fbpr&fbclid=IwAR3e6RiY8uDKGSahFKVeRKg72cc8FrF56RtwpLKcPt7zAO4X_VeokGNtWhQ&refresh_ce

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol