Çocuğunuzun Psikolojisinin Bozuk Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Çocuğunuzun psikolojisi bozuk mu? Peki böyle bir şeyi aileler nasıl anlar? Çocuğunuzun yaptığı hangi hareketler sonrası, çocuğunuzun psikolojik olarak rahatsız olduğunu gösterir?
Zaman değiştikçe insanlarda sağlık sorunlarına değişmeye başlıyor.
Eskilerde yaşayan insanlar bilirler; her şey daha sakin ve sıradandı. Yaşadığımız ortamlar, teknoloji olmadığı için normaldi ve çok fazla stresler yaşanmazdı. Azıcık aşım kaygısız başım deyimiyle herkes hayatını idame ettirirdi. Maalesef zaman ilerledikçe ve teknoloji hayatımıza girdikçe insanlar daha bir agresif ve mutsuz olmaya başladı. İnsanların bu psikolojik sorunları da, çocuklarına yansıdı. Çocuklarımızın psikolojisi bozuluyor. Evet çocuktur o ne anlar psikolojiden demeyin, çocuklarda sıkça görülen durumların başında gelmekte psikolojik sıkıntılar.

Eğer çocuğunuz çok fazla hırçınlık gösteriyorsa, sürekli kavga çıkarıyorsa, öfke kontrolsüzlüğü yaşıyor ve sürekli huysuzluk yapıyorsa çocuğunuzda psikolojik sorunlar olabilir.

Ya da, ansızın yemek yememe, içine kapanma, duygularını bastırma gibi problemler varsa.

İlk başta bu tarz sorunlarla karşılaştığınızda, çocuğunuzu karşınıza alıp konuşmayı ve onu dinelmeyi deneyin. Onun sorunlarını anlamaya çalışın. Eğer konuşmak yetersiz kalırsa, uzman bir psikologdan yardım isteyin
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al